Економіка

В селі на Вінниччині інвестор почав будувати новий завод: Ми віримо в Україну і будемо тут рости. Фото

5 червня 2019, 10:55

На Вінниччині інвестори почали будівництво підприємства з переробки кукурудзи, вартістю 14 мільйонів доларів і потужністю виробництва 300 тон продукції на добу. Борошно відправлятимуть в Європу, де робитимуть кукурудзяні пластівці. Площа ділянки під нове виробництво в селі Демківка Тростянецького району – 2, 8 гектарів. Місцева влада каже, що понад 20 років, крім залізничної станції, в Демківці нічого не було, тому переконані, що село оживе, коли працюватиме завод.

Будівництво проводитимуть в дві черги. Станом на початок червня триває підготовка до будівництва 5-поверхової будівлі круп’яного заводу.

«Перша черга будівництва – логістична частина комплексу. Вона буде в себе включати прийом сировини, зерносушарний комплекс і склади. Також системи, які будуть забезпечувати безпеку комплексу: станція пожежогасіння, електрика, газ, комунікації. Друга черга – всі будівлі пов’язані з виробництвом. Наступного року ми будемо добудовувати сам комплекс переробки» - розповідає керівник проекту «Дакса Бунге Україна» Андрій Гранатуров.

Новий завод – це іноземні інвестиції, за рахунок яких у Вінницькій області з’явиться нове високотехнологічне виробництво і близько 50 робочих місць.

«В нас дві компанії беруть участь у спільному підприємстві. Основний акціонер – компанія «Дакса», яка відома у всій Європі. В них поки що немає свого офісу в Україні. Ще один акціонер - наша материнська компанія - «Бунге». Це американська публічна компанія, яка має досить тривалий досвід роботи в Україні та кілька реалізованих великих проектів - більше 300 мільйонів доларів інвестицій. Нам належить торгова марка «Олейна», яку напевне знають всі і виробництво цієї олії. В нас є симбіоз - досвід компанії «Дакса» по виробництву та дистрибуції продуктів з кукурудзи з однієї сторони, з іншого боку – наш досвід роботи в Україні, особливо в області заготовки сировини кукурудзи», - розповідає генеральний директор компанії «Бунге Україна» Дмитро Горшунов.

Гендиректор компанії відмічає, що у Вінницькій області їх компанія має підтримку обласної адміністрації, але є питання, в яких на місці їм не можуть допомогти. Інвесторів турбує, щоб не закрили залізничну станцію в Демківці.

«В нас є досвід реалізації інших проектів і більш масштабних в інших областях України, але такої підтримки від влади ми не бачили ніде. Те що насторожує, я думаю, це за межами можливостей місцевого впливу - тенденція, яка є по всій Україні – закриття залізничних станцій. Для нас це дуже серйозно. Якщо закриють станцію, прийомка буде відбуватись зі станції «Ладижин», що підвищить собівартість логістики для нашої продукції майже на 98 гривень на тоні. Це дуже суттєво, бо виробництво низько маржинальне, але високооб’ємне», - говорить Дмитро Горшунов.

«В досить не простий час для України, компанія, яка інвестує, заслуговує на всебічну підтримку. Це приклад того, що життя триває і потрібно працювати. Нажаль, ми сьогодні бачимо, що по деяких проектах є поступове затухання ініціатив. В даному випадку ми рухаємось. І хочу подякувати, що виконуєте попередні домовленості, які в нас є», - говорить голова Вінницької ОДА Валерій Коровій.


«Ми будували під час попередньої революції, будували і в більш важкі часи. Ми віримо в Україну і будемо продовжувати тут рости», - відмітив Дмитро Горшунов.

Редакція Вiнниця.info писала, що кукурудзяну продукцію, яку виготовлятимуть на Вінниччині, відправлятимуть в Європу і країни Близького сходу.

Проект

Довідка.

Інвестпроект в Демківці реалізовує компанія «Дакса-Бунге- Україна», акціонерами якої є:

група компаній Дакса (Dacsa Maicerias Espanolas, S.A.) – провідний європейський переробник кукурудзи та рису, який переробляє близько 800 тис. тон продукції на 6 заводах; центральний офіс – Валенсія, (Іспанія);

група компаній Бунге (Bunge, ltd.) – один із провідних переробників та експортерів сільськогосподарської продукції в світі. В Україні – один із найбільших експортерів соняшникової олії та зернових

Акціонери будують завод із переробки кукурудзи на крупу та борошно; 80% готової продукції планують реалізовувати на експорт.

Потужність: 300 тон кукурудзи на день (100 тис тон на рік). Потужність зберігання – 8,400 тон кукурудзи, 900 тон – побічних продуктів, 1,000 тон – основних продуктів

Інвестиції: 14 млн дол. Основне обладнання постачається італійським виробником GBS (Golfetto Berga Sangati)

Строки будівництва: 2 роки, введення в експлуатацію – 4 квартал 2020 року. Будуватимуть в два етапи. До кінця 2019 року збудують елеватор. До кінця вересня 2020 року запустять завод з виробництва крупи та борошна.

Вiнниця.info
Теги: завод інвестиції Вінниччина 
Матеріали по темі