Економіка

В селі на Вінниччині працює станція, потужність якої дозволяє сортувати сміття зі всього району. Фото

7 листопада 2019, 10:45

У рамках робочої поїздки до Козятинського району голова облдержадміністрації Владислав Скальський ознайомився з роботою сміттєсортувального комплексу, що знаходиться на території Пляхівської сільської ради. Реалізацію зазначеного проекту було розпочато ще у 2017 році, загальна вартість будівництва - 14 млн. грн. Робота комплексу передбачає комбіноване сортування (ручне та механізоване) з виділенням відходів чорних та кольорових металів, склотари, пластмаси, дерева та паперу.

Про це йдеться в повідомленні Вінницької ОДА.

Владислав Скальський підкреслив, що належна утилізація побутових відходів та свідоме ставлення місцевих мешканців до стану довкілля мають особливо важливе значення для реалізації комплексних заходів та впровадження системного підходу у вирішенні екологічних питань.

На сьогодні постає потреба у поширенні практики правильного поводження з ТПВ, включаючи переробку вторсировини, що також зменшить навантаження на полігони.

«Цей сміттєсортувальний комплекс має максимальну потужність – 40 тис тонн сміття на рік, тож він повністю відповідає потребам Козятинського району. Якщо говорити про комплексний підхід на рівні області, то наразі ми працюємо над розробкою Регіонального плану управління відходами з урахуванням того, що в Україні діє відповідний закон. Впровадження цього плану є нашим обов’язком. Ми відійдемо від сотень зареєстрованих сміттєзвалищ на території Вінницької області. Таким чином, залишиться кілька десятків, де буде організовано сортування на декілька фракцій для того, щоб мати економічний ефект від цієї роботи, захоронювати якомога менше відходів та робити це цивілізованим способом», - відзначив голова ОДА.

Варто зазначити, що на сьогодні у м. Козятині встановлено більше 150 контейнерів, а також відповідні майданчики для збору сміття. У перспективі розглядають питання щодо можливостей переробки вторсировини.

Заступник міського голови Євген Малащук зазначив, що впровадження нової моделі поводження з ТПВ у Козятині дає перші результати.

«До ладу приведено санітарний стан міста. Також зменшується навантаження на тіло полігону, адже планується захоронення лише органічних залишків», - запевнив Євген Малищук.

Всього з початку 2019 року на будівництво сміттєсортувальної лінії (разом з технічним наглядом) з міського бюджету перераховано майже 4 млн. грн., у тому числі кошти сільських рад Козятинського району (Переможнянська, Махнівська, Поличинецька, Бродецька, Козятинська сільські ради) в сумі 124,2 тис. грн.

Сортуватиметься ТПВ переважно з території м. Козятина, а також з прилеглих до міста сіл.

Рішенням виконавчого комітету Козятинської міської ради №340 від 08.10.2019 року, комунальному підприємству «Чисте місто» наданий дозвіл на виготовлення проєктно-кошторисної документації для нового будівництва металевого ангару з метою складування відсортованих відходів. Несортовані відходи захоронюватимуться на полігоні.

Вiнниця.info, фото з мобільного додатку

Теги: сортування сміття 
Матеріали по темі