Суспільство

В Шаргороді знову вийшли на «медичний майдан». Попереджують, перекриють дороги в чотирьох містах

25 січня 2017, 11:20

 На Вінниччині впровадження медичної реформи, до якої планують приступити з 2018 року продовжує хвилювати людей. Громади невдоволені проектами госпітальних округів, за якими область поділено на три частини, та не вірять, що центральна влада не закриватиме їх лікарень.

Під час брифінгу керівників ОДА, 24 січня вони роз’яснювали, що лікарні не закриватимуть, та детально розповіли що за реформу проводить МОЗ спільно з Мінрегіоном, яка впроваджуватиметься з 2018 року.

Проте сьогодні, 25 січня в Шаргороді знову збираються люди, вони не вірять владі, кажуть що хочуть відповіді від Прем’єра та обіцяють, що у випадку закриття, перекриють дороги в чотирьох містах.

«Ми хочемо залишити нашу лікарню. Добиратись до Могилів-Подільського нереально. Там (до Могилева – ред.) йде дорога біля полів, її взимку постійно перемітає, так що транспорт не може проїхати. Як швидка довозитиме людей? Ми що піддослідні миші, що на нас реформи випробовують?

Наступного тижня ми проведемо ще протести. Якщо нас не почують перекриємо залізницю чи дороги, люди дуже гнівно налаштовані. Ми хочемо гарантій від Прем’єра, що нашу лікарню не закриють», - каже Вінниця.info житель Шаргорода Віталій.

На запитання журналіста, чи знають люди, що лікарня у їх власності і чи чули обіцянки обласних чиновників, що лікарні і відділення в лікарнях ніхто не буде закривати, місцева жителька відповіла, що люди не вірять владі.

«Ви як журналіст, повинні знати, що владі вірити не можна. Якщо ми не відстоюємо лікарню - її закриють. Почекаємо, що нам скажуть», - говорить пані Галина.

Поки у Шаргороді пікетують, у сусідньому Ладижині зібралися на позачергову сесію. Тут також обговорюють медичну реформу.

«Немає інформації. Немає бачення майбутнього тому реформу треба починати з інформації та чіткого розуміння що це таке. Просимо не робити реформи таким чином», - коментує Вінниця.info з місця події депутат Вінницької ОДА Людмила Головашич.

Вінниця.info, фото та відео надані місцевими громадами

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: майдан Ладижин Шаргород медичний 
Матеріали по темі