Події

В школярки зупинилося серце. Подробиці з Браїлова, де в 7-річної дитини ставcя інсульт

19 жовтня 2020, 17:00

У селищі Браїлів, що на Вінниччині, у школі померла 7-річна дівчинка. Під час перерви між уроками дитині стало зле. Однокласникам вона поскаржилась на нестерпний головний біль, а за кілька хвилин у школярки зупинилось серце. Півтори години медики намагались реанімувати дівчинку та марно. В неї стався інсульт.

Вранці батько привіз Ельміру до школи. За його словами, донька почувалася добре на здоров’я не скаржилася, але за кілька годин в 7-річої дівчинки відірвався тромб.

Парта Ельміри порожня. Щоденник, зошити, олівці та ручки додому забрав батько. Тепер ця канцелярія стане згадкою про доньку. Він досі не може повірити, що більше ніколи її не привезе до школи.

«Вчителька подзвонила каже, вашій доні погано. Я приїхав у школу. Вона в класі на парті і швидка. Відкачували, я їм допомагав. Але вони не змогли спасти», – каже батько дівчинки.

Ельмірі стало зле на перерві між уроками. Класний керівник досі не може оговтатись від шоку.

Директорка школи говорить, дівчинка поскаржилась однокласникам на сильний головний біль, а потім знепритомніла. Поки шкільна медсестра робила непрямий масаж серця та штучне дихання, вчителі викликали швидку. Та марно. Серце Ельміри не змогли запустити навіть дефібрилятором. Розтин показав – в дівчинки відірвався тромб. Він і став причиною інсульту.

«Вона тільки вийшла з класу, вчителька і назад повернулася, ось пройшла декілька метрів, дівчинка, яка була поруч сказала, що Ельмірі погано, голова болить. Вона підбігла до неї і вона її просто вхопила на руки. Це було питання однієї хвилини. Ми рятували, як могли», – розповідає Олена Івасенко директорка Браїлівської школи.


Медики місцевої лікарні відмовились розповідати, як рятували дівчинку. В.о. лікаря сімейної амбулаторії каже, що лікарі були тоді в школі «неофіційно».

«Це не був виклик по екстреній медичній допомозі. Нам просто подзвонили по телефону і ми чисто з людської сторони побігли. Тому ми там були. Но офіційно ми ніде там не проходимо», – повідомили в медзакладі.

Сімейна лікарка запевняє, що керівництво заборонило їй розповідати, чи були в Ельміри хоча б якісь патології.

Поведінкою лікарів здивовані в обласному управлінні охорони здоров’я. Кажуть, серцево-судинні хвороби у дітей виявляють часто. Інколи рятують від раптових інсультів. Тож батькам радять не зволікати і що півроку проводити профілактичний огляд. І найголовніше, звертати увагу потрібно на здавалося б дрібні скарги дітей.

«Якщо діти скаржаться на певні зміни чи в зорі, іноді діти починають скаржитись чи якісь порушення слуху. Або головний біль, запаморочення, треба на це звертати увагу. Іноді діти поступають вже в критичному стані і ми дивуємось, дитя, а в нього інсульт. Так от частіше за все це стає на фоні вродженої патології судин», – каже Тетяна Бондаренко в.о. заступника директора Вінницького обласного департаменту охорони здоров’я та реабілітації.

У Браїлівській школі навчаються ще два старших брати Ельміри. Її могилка вкрита хризантемами. На хресті білий, м’який ведмедик. На згадку про Ельміру в класі залишиться її фото, наклеєне всередині великого дерева.

Редакція висловлює скорботу, глибоке співчуття рідним, близьким...

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info

Теги: Браїлів померла школярка інсульт 
Матеріали по темі