Місто

В січні у Вінниці запрацює перший муніципально-приватний дитсадок. Кого приймуть безкоштовно і чому

13 грудня 2019, 13:09

В січні у Вінниці розпочне роботу перший дитячий садочок, що працюватиме на умовах муніципально-приватного партнерства. Йдеться про новозбудований навчальний заклад на вулиці Трамвайній, в районі ЖК «Авалон». Приміщення звів інвестор, а орендуватиме його гімназія «Дельфін». Головною умовою такої співпраці є влаштування у ДНЗ діток із загальної міської черги.

Про це 13 грудня під час прес-конференції розповіла заступниця вінницького міського голови Галина Якубович.

Сьогодні черга до комунальних дитсадків складає 279 діток, для порівняння, у 2008 році вона сягала понад трьох тисяч.

«Ми побачили, що у місті активно розвивається приватна дошкільна та шкільна освіта. Тому було доцільно зробити такий проект у співпраці з бізнесом. Цього вимагає час. Кошти ходять за дитиною.

Якщо сьогодні є бізнес, який працює у дошкільній освіті відповідно до всіх встановлених законодавчих норм, має ліцензію, відповідний штат, витримані санітарні норми, чому ми не можемо з ним співпрацювати? За дітей, яких направлено з черги, будемо компенсувати по середній вартості так, як у всіх комунальних закладах», - сказала посадовиця.

Це означає, що міська рада компенсуватиме за одну дитину, яку прийняли із загальної черги, близько 14 тисяч гривень. Батькам не потрібно буде давати гроші за відвідування приватного дитсадка, лише щомісяця платити за харчування малечі, а це, приблизно, 300 гривень.

Міська рада оголосила конкурс на оренду приміщення ДНЗ по вулиці Трамвайна 3Б. Переможцем стала приватна гімназія «Дельфін», власне, лише вона й подала заявку на участь. Оренда за перший місяць складе понад 10 тисяч гривень, але вона може зрости.

Переможець самостійно облаштує приміщення меблями, технікою і всім необхідним інвентарем. Згідно договору, зробити це повинні до 25 грудня, а вже у січні дитячий садочок запрацює на повну.

«Вінниця знову стала номером один. Нарешті бізнес може співпрацювати з міською владою у напрямку освіти. Від того, як ми вкладаємо у наших дітей, буде залежати те, як ми з вами будемо жити у майбутньому. Розуміючи законодавство, ми намагаємося працювати легально. Наші документи прийняли на конкурс і ми змогли його виграти. Сьогодні у нас є можливість приймати дітей, які є в черзі, але вони не можуть платити за приватну освіту. Міська рада готова доплачувати за них. Ми будемо із задоволенням дітками займатися, бо це важливо», - сказав власник приватної гімназії «Дельфін» Андрій Піжевський.

Загалом новозбудований дитячий садочок розрахований на 5 груп, одна з яких раннього віку. На першому етапі туди планують прийняти 30 діток із загальноміської електронної черги.

«Ми знаємо точно, що у мікрорайоні «Авалон» взагалі 30 дітей, але тих, то підходить по віку – 17», - додала Галина Якубович.

За її словами, до мерії вже зверталися й інші суб’єкти господарювання, які надають освітні послуги. Їм цікава така співпраця. Разом з тим, міська влада готова платити навіть за невелику кількість влаштованих діток. Головне – щоб заклад мав ліцензію і працював легально з дотриманням всіх норм. Приватні дитячі садочки можуть самостійно пропонувати брати на навчання дошкільнят у приміщення, де сьогодні працює.

Нагадаємо, що у Вінниці розпочав роботу новозбудований дитячий садочок №22. Навчальний заклад розташований за адресою: проспект Коцюбинського 43Г – на території ЖК «Turkish city».

Вінниця.info

Теги: ДНЗ Вінниця діти навчання  
Матеріали по темі