Місто

В трьох ПТУ Вінниці створять навчально-практичні центри

24 квітня 2020, 10:29

Комісія Міністерства освіти і науки визначила 53 заклади профосвіти, які отримають кошти на створення навчально-практичних центрів. Серед них і три училища міста Вінниці. Це ДПТНЗ «Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище», Вище художнє професійно-технічне училище № 5, ДНЗ «Вище професійне училище № 7». Відповідний наказ зареєстрували 23 квітня та направили місцевим управлінцям.

Про це повідомляють на сайті Міністерства освіта і науки.

«Вже зараз ми починаємо готувати проєкт розпорядження Уряду, за яким розподілимо 100 млн гривень, передбачені на створення навчально-практичних центрів. Хочемо запустити процедури якомога швидше, не зволікаючи. Зі свого боку будемо робити усе можливе, щоб гроші вчасно пішли на місця і заклади встигли провести необхідні закупівлі», – зазначив заступник Міністра освіти і науки Петро Коржевський.

За наказом Міністерства, в освітніх закладах Вінниці навчально-практичні центри (НПЦ) створять за наступними напрямками:

1. В ДПТНЗ «Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище» ‒ за напрямком «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення». Для цього з Держбюджету виділять 808,50 тисяч гривень державної субвенції. Загальна ж вартість створення НПЦ ‒ 1 мільйон 155 тисяч.

2. У Вищому художньому професійно-технічному училищі № 5 м. Вінниці створять НПЦ за напрямками:

  • «Столяр будівельний»;
  • «Виробник художніх виробів з дерева»;
  • «Верстатник деревообробних верстатів».

Для цього на заклад планують виділили 1 мільйон 16 тисяч гривень субвенції. Загальну вартість створення НПЦ оцінили в майже 1 мільйон 530 тисяч.

3. У ДНЗ «Вище професійне училище № 7 м. Вінниці» НПЦ будуть за напрямками:

  • «Електрозварник ручного зварювання»;
  • «Електрогазозварник».

З бюджету виділяють понад 700 тисяч гривень субвенції. Загальна вартість заснування практичних центрів коштуватиме понад 1 мільйон гривень.

Загалом, найбільше фінансування отримали наступні регіони:

  • Львівська область – 6 закладів профосвіти;
  • Рівненська та Дніпропетровська області – по 4 заклади;
  • м. Київ, Вінницька, Івано-Франківська, Київська, Полтавська і Херсонська області – по 3 заклади.

На час конкурсу Міністерство освіти отримало більше заявок від закладів освіти, але в 20% вони були відхилені, адже не відповідали умовам конкурсу або мали неточності. Серед найпоширеніших помилок – недостатня кількість учнів, що навчаються на момент подачі заявки, несвоєчасна подача документів, перевищений бюджет на ремонт тощо.

Нагадаємо, раніше в МОН вирішили закінчувати навчальний рік в школах дистанційно. Також освітянам розповіли, як виставляти учням оцінки за семестр.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: ПТУ МОН освіта бюджет фінансування 
Матеріали по темі