Місто

В центрі Вінниці планують забудувати територію колишнього заводу– провели екологічну оцінку

2 вересня 2020, 11:56

Вінницька міська рада оприлюднила звіт про стратегічну екологічну оцінку проекту Детального плану території, обмеженою вулицею Магістратською, Петрусенко, Пестеля, І. Богуна та Б. Лук’яновського в м. Вінниця. Йдеться про територію в центрі міста, де був розташований завод «Керамік». З 28 серпня по 29 вересня триває громадське обговорення містобудівних документів.

Про це йдеться в оголошенні Вінницької міської ради.

Територія забудови - 38,23 га, в тому числі:

 • територія багатоквартирної житлової забудови – 7,57 га;
 • територія малоповерхової житлової забудови – 8,99 га;
 • території громадської забудови – 1,53 га;
 • виробнича територія – 1,09 га;
 • територія транспортної інфраструктури – 0,39 га;
 • територія зелених насаджень загального користування – 5,74 га

Розрахункова кількість населення – 2510 тисяч осіб.

На території проектування передбачається розташування:

 • 36 секцій багатоквартирних проектованих житлових будинків. Проектування кожного житлового будинку здійснюватиметься за індивідуальними проектами. Висота будинків 5-7 поверхів.
 • 1 дитячий садок на 190 дітей, на ділянці площею 0,75 га.
 • школа на 33 класи, на ділянці площею 2,5 га.
 • об’єкти громадського обслуговування та торгівлі на окремій ділянці із автостоянками для відвідувачів;
 • підземні та наземні паркінги для постійного зберігання легкових автомобілів на 1255 машино-місць;
 • рекреаційна зона включає паркову зону, доріжки для пішоходів та велодоріжки, газони, квітники, окремі групи дерев і чагарників.

Планування проектованої території передбачає формування квартальної структури із вулично-дорожньою мережею. Дитячі майданчики для дітей шкільного і молодшого шкільного віку, розташовуються на території проектування, в межах доступності проектованої території.

Проектом передбачається зміна прибережної захисної смуги струмка, що протікає в західній частині території. Існуючий струмок передбачається зарегулювати в колектор.

Зі звіту про стратегічну екологічну оцінку.

Очікувані наслідки реалізації детального плану території для компонентів довкілля:

Клімат – наслідки не прогнозуються.

Стан атмосферного повітря. Внаслідок збільшення кількості місць для зберігання автомобілів, збільшення обсягів виробництва теплової енергії для теплозабезпечення проектної забудови ймовірне збільшення обсягів викидів 63 забруднюючих речовин в атмосферу; проте прийняті заходи з енергозбереження, конструктивні особливості паркінгів сприятимуть зменшенню негативного впливу, зокрема кращому розсіюванню забруднюючих речовин в атмосферному повітрі тощо. Завдяки вирішенню проблеми інтенсивності транспортних потоків очікується зниження рівня забруднення атмосферного повітря від автомобільного транспорту.

Стан підземних вод. Наслідки не прогнозуються. Проектом ДПТ прийняті заходи з запобігання забруднення підземних вод.

Стан геологічного середовища, земельних ресурсів. Наслідки можна охарактеризувати як позитивні, так як проект передбачає більш раціональне використання території; заходи з інженерної підготовки території.

Стан рослинного світу. Наслідки позитивні за рахунок збільшення площ озеленення тощо.

Стан тваринного світу. Наслідки не прогнозуються;.

Території та об’єкти природно–заповідного фонду України. Наслідки не прогнозуються.

Соціальне середовище, здоров'я населення. В цілому наслідки можна охарактеризувати як позитивні, так як передбачається формування нової житлової забудови, об'єктів соціальної інфраструктури, місць для зберігання транспортних засобів, організації дозвілля тощо; за рахунок вдосконалення дорожнього руху та, відповідно, покращення стану атмосферного повітря, прогнозується зниження негативного впливу на стан здоров’я населення.

Реалізація рішень детального плану території сприятиме підвищенню якості життя населення і міста в цілому та спрямована на підвищення показників зайнятості населення, збільшення надходжень до міського і районного бюджету тощо. Транскордонні наслідки для довкілля, у тому числі для здоров'я населення – відсутні.


Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: забудова Вінниця Керамік 
Матеріали по темі