Місто

В центрі Вінниці почали реставрацію школи-гімназії №2 – перекривають та утеплюють дах. Фото

11 вересня 2019, 11:34

У Вінниці розпочалась реставрація школи-гімназії №2. Будівля школи є пам’ятною архітектури місцевого значення.

Зараз перекривають та утеплюють дах. Наступного року будуть утеплювати фасад – це зменшить енерговитрати та збережу саму пам’ятку архітектури.

Про це повідомив міський голова Сергій Моргунов.

«Розпочалась реставрація школи-гімназії №2. Ця красива будівля є пам’яткою архітектури місцевого значення. Жіночу гімназію за проектом архітектора Григорія Артинова звели на початку ХХ ст.

На першому етапі проведуть реконструкцію покрівлі. Вже замінили дощате перекриття горища, зараз його утеплюють, а також покривають дах новою металочерепицею.

Наступного року продовжаться реставраційні роботи з утеплення фасаду. Маємо забезпечити комфортні умови для навчання дітей, зменшити енерговитрати та зберегти саму пам’ятку», – йдеться в дописі мера.

Раніше ми робили фоторепортаж, як у центрі Вінниці обладнали підсвіткою фасад школи-гімназії №2. Столітня будівля у темряві вирізняється білим та блакитним кольором з прожекторів. Здалеку нагадує замок.

Довідка.

Триповерхова будівля, зведена у 1900-1901 роках архітектором Артиновим і добудована у 1936 році (третій поверх), є справжньою окрасою міста над Бугом вже більше ста років. Її історія почалася з того, що на клопотання міської влади попечитель Київського навчального округу повідомив про «Высочайшее Повеление Государя Императора от 29 апреля 1900 года об открытии в Виннице женской гимназии» (№5166). З вересня 1901 року жіноча гімназія розпочала свою роботу. Тут навчалися діти вінницької еліти, але були дівчатка і зі звичайних сімей.

Вінниця.info, фото зі сторінки Сергія Моргунова

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: школа №2 дах фасад утеплення реконструкція 
Матеріали по темі