Здоров‎’‎я

В Україні масове щеплення проти коронавірусу робитимуть в 5 етапів. Подробиці вакцинальної кампанії

5 січня 2021, 13:36

24 грудня в Міністерстві охорони здоров’я ухвалили Дорожню карту з впровадження вакцини від COVID-19 та проведення масової вакцинації в 2021-2022 роках. Згідно з ухвалою, вакцинація в Україні відбудеться в 5 етапів, і першочергово «щеплюватимуть» лікарів, які працюють в стаціонарах з хворими на коронавірус, та військових в зоні ООС.

Детально про вакцинацію проти коронавірусу повідомляє на своїй фейсбук-сторінці голова Вінницької ОДА Сергій Борзов.

«Це буде безпрецедентна в історії України вакцинальна кампанія, яка буде протікати в 5 етапів.

  • Перший — передбачає вакцинацію людей із критичним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 та тих, які виконують критичні функції у відповідь на пандемію коронавірусної хвороби COVID-19. Йдеться про медичних працівників, які надають допомогу хворим на коронавірусну хворобу в умовах стаціонару, та військових, які беруть участь в ООС. На цьому етапі планується охопити приблизно 355 тис. людей.
  • Другий — вакцинація людей з надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 та тих, хто надає медичні послуги. Планове охоплення на другому етапі становитиме приблизно 2,3 млн людей.
  • Третій — вакцинація людей з високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 та тих, які виконують функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави. Планове охоплення: приблизно 7,2 млн людей.
  • Четвертий — вакцинація людей з підвищеним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 та тих, які виконують функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави. Планове охоплення: приблизно 11 млн людей.
  • П’ятий — вакцинація інших категорій населення, які не входять до пріоритетних груп. Йдеться про людей віком до 59 років без супутніх захворювань. Планове охоплення: приблизно 19 млн людей», ‒ йдеться в дописі голови ОДА.

Також, за словами посадовця, Міністерство охорони здоров’я уклало контракт про постачання в Україну 1 913 316 доз вакцини виробництва компанії Sinovac Biotech.

«Також МОЗ розробило загальні логістичні сценарії для імунізації населення проти COVID-19. Імунізація буде проводитись на базі існуючих кабінетів і пунктів щеплень (станом на грудень 2020 року в Україні налічується 11 346 таких пунктів). Крім цього, будуть створені мобільні бригади з імунізації.

За умови забезпечення всіма необхідними засобами для здійснення вакцинації мобільні бригади в усіх регіонах будуть здатні здійснювати приблизно 190 тис. щеплень на тиждень. Планується й створення орієнтовно 50 тимчасових центрів вакцинації, які будуть оснащені необхідним обладнанням для повного циклу здійснення вакцинації», ‒ зазначає Сергій Борзов.

За словами голови Вінницької облдержадміністрації, координувати процес впровадження вакцини проти COVID-19 та проведення кампанії з вакцинації буде оперативний штаб МОЗ із реагування на ситуації з поширення інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації. Його очолюватиме Міністр охорони здоров’я. На регіональному рівні координувати заходи з імунопрофілактики будуть регіональні координатори. Вони визначатимуться в кожній області та у Києві на запит МОЗ.

Нагадаємо, станом на 5 січня на Вінниччині зареєстрували 33 випадки повторного захворювання на COVID-19 за добу. Троє пацієнтів через ускладнення коронавірусу померли.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото ‒ ілюстративне

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: коронавірус вакцинація щеплення Сергій Борзов 
Матеріали по темі