Суспільство

В Україні планують запровадити нові ДБН - на трамвайних маршрутах робити «зелені колії», як пропонували вінничани

14 березня 2019, 13:38

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розглядає пропозицію влаштовувати на шляхах руху трамваїв «зелені колії» (green tram tracks). Пропонують закріпити ці зміни в нових державних будівельних нормах (ДБН).

Про це за інформацією заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лева Парцхаладзе, повідомляє сайт Урядового порталу.

«Досі у нас є такі розумники, які не нехтують можливістю проїхатись трамвайною колією, не задумуючись про те, які небезпечні наслідки може мати така їзда. У Європі вже давно придумали спосіб, як з цим боротися і при цьому забезпечити охайний вигляд та підвищувати екологічний стан міст. Це «зелені колії» трамваїв. Тобто коли шляхи трамвайного руху озеленюють як клумби. Виглядає це дуже гарно і несе лише користь для міст. Та й око пересічних громадян радіє від цієї зелені. Чому б не робити так і в Україні?», – сказав Лев Парцхаладзе.

Лев Парцхаладзе навів приклад багатьох міст Франції, Німеччини, Італії, Іспанії, Польщі та інших країн Європи, де практика влаштування «зелених колій» широко розповсюджена.

Проект змін до ДБН наразі розробляється ДП «ДерждорНДІ».

Нагадаємо, ще в 2017 у вінничани вносили подібну пропозицію мерії через сайт електронних петицій. Тоді в міськраді відповіли, що влаштування трав’яного газону на трамвайних коліях можливо, але на спеціально збудованій трамвайній колії чи на рейкових монолітних залізобетонних балках, що передбачає влаштування з спеціальною системою дренажних каналів з’єднаних з міською зливовою каналізацією. Також повідомили, що інженери комунального підприємства «Вінницька транспортна компанія» постійно працюють над вивченням передового досвіду інженерних мереж та мають певні напрацювання по даному напрямку. Але в зв’язку з обмеженим фінансуванням, в даний час виконати зазначені роботи немає можливості.

Довідково.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Вiнниця.info

Теги: ДБН колії трамваї 
Матеріали по темі