Політика

В Україні призначили на 25 жовтня перші вибори депутатів районних рад

15 серпня 2020, 10:12

Центральна виборча комісія призначила на 25 жовтня перші вибори депутатів 119 районних рад.

Відповідне рішення прийняли на засідання ЦВК 14 серпня, – повідомляють у відділі взаємодії із ЗМІ Секретаріату Комісії.

Рішення прийнято Комісією з метою забезпечення виборчих прав громадян, дотримуючись принципів та засад виборчого процесу, ґрунтуючись на принципі верховенства права.

Про наявність підстав для призначення Центральною виборчою комісією виборів депутатів районних рад в Україні на новій територіальній основі також указано в листі Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування від 13 серпня 2020 року. Вказаний лист надісланий до ЦВК Комітетом за результатами розгляду відповідного звернення Комісії, про яке повідомлялося раніше.

Окрім того, 14 серпня 2020 року до Комісії надійшов лист Міністерства розвитку громад та територій України, до якого додано, зокрема, перелік районних рад.

Також комісія встановила 41 форму виборчої документації, рекомендовану для використання під час організації підготовки та проведення місцевих виборів 25 жовтня. Рішення прийняте з метою сприяння політичним партіям та виборцям, які балотуються в порядку самовисування, у реалізації їх прав під час організації підготовки та проведення місцевих виборів,

Зазначені форми мають рекомендаційний характер. А їх недодержання відповідними суб’єктами та іншими учасниками виборчого процесу таких виборів у разі зазначення у них передбачених Виборчим кодексом України відомостей не є підставою для відмови в реалізації прав відповідних суб’єктів.

Також затверджено середні норми видатків територіальних та дільничних виборчих комісій на підготовку та проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року. Зазначені видатки стосуються, зокрема, оплати праці членів виборчих комісій, відшкодування витрат на утримання приміщень, транспортних послуг та виготовлення виборчих бюлетенів, бланків протоколів ДВК про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях, інформаційних плакатів, іншої виборчої документації.

Окрім того, відповідно до вимог Виборчого кодексу України Комісія внесла зміни до складу низки територіальних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів, сформованого постановою ЦВК від 10 серпня 2020 року № 172.

Вінниця.info

Теги: вибори ЦВК 
Матеріали по темі