Україна

В Україні відкрито першу котельню на солом’яних пелетах, завдяки якій можна зекономити близько 20 млн. гривень

8 грудня 2014, 16:09

 5 грудня у Кам’янці-Подільському відкрилася перша в Україні котельна на солом’яних пелетах, завдяки якій місто буде економити близько 20 млн. гривень в рік.

Про це повідомляє прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження.

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук взяв участь в урочистому відкритті першої в Україні котельні на солом’яних пелетах.

«Цього року, мабуть вперше за часи незалежності, Урядом прийнято низку рішень, які дали зелене світло для реалізації проектів з заміщення газу. В найближчій перспективі наше головне завдання стимулювати подальший розвиток цього сектору та не заважати інвесторам», - зазначив С.Савчук відкриваючи урочисту церемонію.

Котельня у Кам’янці-Подільському є пілотним проектом, який впроваджується за участю міської влади, КП «Міськтепловоденергія» та інвесторів – ТОВ «Універсальної девелоперської групи» (м. Київ). В котельні виключно на твердих видах палива, зокрема на солом’яних пелетах, працює два котли тепловою потужністю по 0,7 МВт.

На сьогодні вона обігріває корпуси міської лікарні, міську поліклініку, водолікарню, а також медичне училище. До кінця цього року у місті планують відкрити ще дві такі котельні. При цьому, інвестор обіцяє реалізувати тепло суб’єктам комунальної власності Кам’янця зі знижкою 10% відносно існуючих тарифів, що дозволить місту економити близько 20 млн. гривень в рік.

«Для нас вкрай важливо поширювати досвід Кам’янця-Подільського, щоб місцева влада, комунальні підприємства та представники бізнесу по всій Україні, розуміли, що реалізувати такі проекти дійсно  реально та вигідно. Агентство зі свого боку також не буде стояти на місці: будемо запускати нові доступні і прозорі механізми державної підтримки та усувати адміністративні бар’єри. Це дає впевненість, що до 2020 року ми зможемо зменшити споживання газу на 7-8 млрд. куб м.», – підсумував Голова Держенергоефективності.

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі