Економіка

В Україні ввели нову банкноту номіналом 1 000 гривень

25 жовтня 2019, 13:01

25 жовтня Національний банк України повідомив, що ввів в обіг нову банкноту номіналом 1000 гривень. Відсьогодні вона є дійсним платіжним засобом на території держави.

За словами голови Національного банку, ключові переваги введення в обіг банкноти номіналом 1 000 гривень – підвищення зручності розрахунків та скорочення витрат на виготовлення та оброблення банкнот.

Нова банкнота поєднала в собі провідні технології дизайну і захисту грошей.

«Банкнота 1 000 гривень – це найвищий номінал, який сьогодні має наша національна валюта гривня,– зазначив Яків Смолій. – Тому вона надійно захищена. Ця банкнота містить понад 20 сучасних елементів захисту від підроблення, у тому числі два сучасних оптично-змінних елементи. Кожен може самостійно перевірити її справжність». Так, повертаючи банкноту в руках, легко перевірити її найсучасніший елемент захисту – оптично-змінний елемент SPARK у вигляді квітки-кристалу, який має поступово змінювати колір від золотистого до нефритового і навпаки.

Ще однин інноваційний елемент захисту – «віконна» захисна стрічка. Ця частково введена в товщу паперу пурпурна полімерна стрічка містить цифрове зображення номіналу банкноти та тризуба – малого державного герба України. Якщо змінювати кут нахилу банкноти, спостерігається кінетичний ефект – змінюється напрям руху її фонового зображення.

Хто зображений на банкноті 1000 гривень?

На лицьовій стороні нової банкноти зображено портрет Володимира Вернадського –визначного науковця, одного із засновників і першого президента Української академії наук, створеної у 1918 році. Його обрано за видатний внесок в історію України як філософа, природознавця, засновника цілої низки нових галузей науки – геохімії, біохімії, радіогеології. На зворотній стороні надруковано зображення будівлі Президії Національної академії наук України.

Нагадаємо, що з 1 жовтня монети 1, 2 та 5 копійок перестали бути платіжним засобом в Україні.

Вінниця.info, фото - із сайту Нацбанку

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: гроші банк  
Матеріали по темі