17 лют. 2021 15:17

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:51
Суспільство
0

160

0

В Україні запроваджують адаптивний карантин. Нові обмеження

В Україні запроваджують адаптивний карантин. Нові обмеження

В регіонах знову впроваджуватимуть чотири рівні епідеміологічної небезпеки: «зелений», «жовтий», «помаранчевий» та «червоний».


В Україні запроваджують адаптивний карантин. Нові обмеження

В Україні продовжили термін дії карантину до 30 квітня. Також запроваджують вже відому модель «адаптивного карантину» – в регіонах знову впроваджуватимуть чотири рівні епідеміологічної небезпеки: «зелений», «жовтий», «помаранчевий» та «червоний». Відповідне рішення ухвалили на засіданні Кабінету Міністрів 17 лютого. Постанова набуває чинності з 24 лютого 2021 року.

«Хочу анонсувати повернення до моделі «адаптивного карантину», коли в межах області встановлюватиметься той чи інший рівень карантинних обмежень в залежності від епідеміологічної ситуації. Як і минулого разу, передбачається чотири рівні епідеміологічної небезпеки, кожен з яких має чіткі обмеження та критерії визначення. Одразу хочу підкреслити, що рішення вступить в дію наступного тижня, тому всі українці матимуть змогу завчасно з ним ознайомитись, підготуватись», – зазначив під час засідання Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Як зазначив під час засідання міністр охорони здоров’я Максим Степанов, «зелений» рівень в Україні може бути досягнутий за умов:

  • якщо рівень захворюваності на грип та ГРВІ на території не менш як 13 регіонів України не буде перевищувати 50% епідемічного порогу, встановленого для відповідного регіону відповідно до організації порядку проведення епіднагляду за грипом та ГРВІ;
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 – менше 5%.

«Зелений» рівень дозволить послабити певні карантинні обмеження.

«Жовтий» рівень епідемічної небезпеки – базовий рівень для всієї країни. В ньому діятимуть сьогоднішні карантинні обмеження з певними послабленнями.

Що буде дозволено:

  • проведення масових заходів (культурних, спортивних), за умови, якщо в залі буде не більше однієї особи на 4 квадратні метри площі або за наповненості зали до 50% від загальної кількості місць;
  • присутність глядачів під час проведення матчів командних ігрових видів спорту, якщо кількість заповнених місць на трибунах не переважатиме 50% від загальної кількості;
  • відвідування закладів освіти групами більше 20 осіб;
  • робота кафе, барів, ресторанів та їдалень до 24:00 (раніше це було до 23-ї години).

«Помаранчевий» рівень: не передбачає встановлення додаткових карантинних обмежень. За словами міністра охорони здоров’я, він, «як світлофор», сигналізуватиме про потенційну небезпеку наближення регіону до «червоного» рівня епідемічної небезпеки.

Перехід на цей рівень епідемічної небезпеки можливий в разі перевищення в будь-якому регіоні одного з наступних показників:

  • завантаженість ліжок, забезпечених постачанням медичного кисню, більше 65%;
  • кількість тестувань протягом останніх 7 днів на 100 000 населення менше, ніж 300;
  • кількість госпіталізацій з підтвердженим COVID-19 або з підозрою протягом останніх 7 днів на 100 000 населення більше 60;
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 – більше 20%;
  • зростання загальної кількості госпіталізацій протягом останніх 7 днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом – більше 50%.

Також пропонується, щоб на «помаранчевому» рівні місцеві органи самоврядування могли вводити додаткові обмежувальні заходи.

На «червоний» рівень будь-яка область переходитиме, якщо буде перевищення хоча б двох вищезазначених показників протягом трьох днів поспіль.

Тут діятимуть жорсткі карантинні обмеження, які будуть майже аналогічні січневим карантинним обмеженням.

Буде заборонено:

  • діяльність закладів громадського харчування;
  • робота ТРЦ та інших розважальних закладів (кінотеатрів, театрів);
  • діяльність непродовольчих ринків та магазинів;
  • діяльність спортивних залів, басейнів, фітнес-центри;
  • не працюватимуть заклади освіти, окрім дитячих садочків та початкових класів у школах.

Працюватимуть: банки, АЗС, ветеринарні магазини, аптеки та продовольчі магазини.

«Червоний» рівень запроваджуватимуть рішенням центральної комісії з ТЕБ та НС. Рівень в області повинен бути введений протягом 48 годин після моменту запровадження.

Постанова набирає чинності з 24 лютого 2021 року, крім пунктів, що стосуються проведення спортивних матчів за участі глядачів не більше 50% наповненості місць. Ці пункти діятимуть з 18 лютого.

Постанову ухвалили з доопрацюванням в одноденний термін.


Нагадаємо, вперше адаптивний карантин запроваджували в травні минулого року. Згодом у листопаді запровадили «карантин вихідного дня», а в січні запроваджували жорсткий локдаун.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info, фото – ілюстративне, відео – з YouTube-каналу Кабміну

title