Економіка

В Україні запустили програму «Доступна іпотека 7%». Як вінничанам отримати кредит на купівлю житла

1 березня 2021, 15:40

1 березня в Україні почала працювати державна програма «Доступна іпотека 7%». Протягом 2021 року скористатися Програмою зможуть щонайменше 5 тисяч сімей.

Про це повідомляє Вінницька обласна державна адміністрація та Міністерство фінансів.

Державна програма «Доступна іпотека 7%» надає можливість громадянам з відносно невисоким рівнем доходу отримувати житло в кредит з частковою компенсацію відсотків державою.

Предметом іпотеки можуть бути як квартири, так і індивідуальні житлові будинки на первинному та вторинному ринках, введені в експлуатацію з 2018 року. З розрахунку 50 м кв на одного громадянина або сім‘ю з двох осіб, та додатково 20 м кв – на кожного наступного члена сім‘ї.

Максимальна сума іпотеки становитиме 2 млн. грн. А вартість предмета іпотеки – не більше 2,5 млн. грн.

Позичальником може стати будь-який повнолітній громадянин держави, вік якого на дату погашення кредиту не повинен перевищувати 70 років.

Позику можна взяти на строк до 20 років з мінімальною першою сумою внеску 15% вартості предмету іпотеки.

Для отримання іпотеки позичальнику достатньо звернутися з пакетом документів у будь-який з банків, які підписали з Фондом розвитку підприємництва договір про участь в програмі.

Процедура участі в програмі

Після вивчення критеріїв Програми, громадянин звертається до уповноваженого банку з пакетом документів. В програмі беруть участь банки: АБ «УКРГАЗБАНК», АТ «ОЩАДБАНК», АТ «КБ «ГЛОБУС», АТ «ПРИВАТБАНК», АТ «МЕГАБАНК», АТ «КРЕДОБАНК» та АТ «ОТП БАНК».

Протягом 5 робочих днів після подання пакету документів уповноважений банк повідомляє громадянина про відповідність умовам програми та просить надати заявку на отримання кредиту.

Протягом 10 робочих днів після подання повного пакету документів проводиться кредитна оцінка, укладається кредитний договір та перераховуються кошти кредиту продавцю предмету іпотеки.

Завершальний етап – проводиться сплата компенсації процентної ставки за рахунок державної підтримки протягом строку кредитного договору.

Пакет документів, з якими громадянин звертається до уповноваженого банку:

  • Заява на участь в програмі
  • Копія паспорта
  • Копія реєстраційного номера облікової картки платника податку,
  • Довідка про реєстрацію місця проживання позичальника та членів його сім’ї
  • Копія свідоцтва про шлюб (за наявності)
  • Копія свідоцтва про народження дитини/дітей (за наявності)
  • Документи про доходи позичальника та членів його сім’ї за останні 6 місяців.

Впровадження цієї Програми, за підтримки Президента України Володимира Зеленського та Кабінету Міністрів України, – це не лише забезпечення права громадян на власне помешкання, а й стимул до будівництва та розвитку економіки держави.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info, фото - ілюстративна

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: іпотека 7 відсотків 
Матеріали по темі