Здоров‎’‎я

В Україні затвердили план щеплення населення від COVID-19. Хто перший отримає вакцину

22 грудня 2020, 17:01

22 грудня оперативний штаб МОЗ України з вакцинокерованих інфекцій затвердив план імунізації населення від COVID-19. В документі визначили коли та які категорії населення мають отримати вакцину. Відомо, що вакцина в Україні з’явиться уже в першому кварталі 2021 року.

Про це йдеться на сайті Центру громадського здоров’я.

«Цей документ буде гнучким, його будуть актуалізувати залежно від ситуації з COVID-19, оновлених даних по вакцинам, від доступності самої вакцини проти хвороби, а успіх його реалізації напряму залежить від партнерства і тісної співпраці з регіональними закладами охорони здоров’я, місцевими органами влади, лікарями та громадськістю», – повідомив Ігор Кузін, в. о. генерального директорка Центру громадського здоров’я.

За планом, протягом 2021–2022 років охопити вакцинацією від COVID-19 мають щонайменше 50 % населення України, це 20 мільйонів людей. Вакцинація від коронавірусу буде добровільною для усіх груп населення та професійних груп ризику.

План оновлюватимуть кожних два тижні, аби він відповідав реальній ситуації. Мета, цільові групи, логістичні маршрути, навчання медиків, комунікація та розгортання мобільних бригад – це базова частина документа. Вона може бути змінена лише у разі отримання кардинально нової інформації. Етапи розробки вакцин, кваліфікаційні та реєстраційні процедури, поставки вакцин – цю частину будуть оновлювати постійно.

Вакцина в Україні з’явиться уже в першому кварталі 2021 року. Першочерговою буде вакцинація медиків, особливо тих, хто працює в стаціонарах, де надають лікування від COVID-19. Вакцинація для українців з непідконтрольної території також буде доступна – відповідна процедура буде затверджена окремим планом.

Планом затверджено 4 етапи вакцинації населення:

1) січень–квітень 2021 року – люди із найвищим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує критичні функції у боротьбі з пандемією COVID-19;

2) квітень–червень 2021 року – люди із надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто надає медичні послуги;

3) червень–вересень 2021 року – люди із високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави;

4) вересень 2021 – березень 2022 року – люди із підвищеним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави.

Тобто, протягом року безкоштовні щеплення отримають медики, люди з високим ризиком інфікування, а також ті, хто підтримує безпеку та життєдіяльність країни, до прикладу – поліцейські та рятувальники.

Вакцинуватимуть населення на базі наявних пунктів щеплень, мобільними бригадами з імунізації, а також у тимчасових центрах вакцинації.

Нагадаємо, станом на 22 грудня на Вінниччині виявили 110 нових випадків захворювання на коронавірус. Повторно COVID-19 виявили у 2 людей. Внаслідок ускладнень, викликаних хворобою, напередодні померли 4 пацієнтів. За добу захворювання виявили у 5 медичних працівників.

Читайте також: Прогноз поширення коронавірусу в Україні розробляють у Вінниці.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: вакцина від COVID-19 щеплення коронавірус 
Матеріали по темі