Події

В Виннице православные Киевского патриархата протестовали у стен обладминистрации против передачи их храмов Московскому патриархату

15 березня 2010, 13:55

Близько 100 представників Української Православної церкви Київського Патріархату пікетували Вінницьку обласну державну адміністрацію з протестом щодо передачі храмів у підпорядкування Московському Патріархату.

 

У пікеті, окрім представників Української Православної церкви Київського Патріархату взяли участь прихильники ВО «Свобода» та Народного Руху, які стояли із прапорами з партійною символікою.

 

Пікетувальники замість гучних вигуків співали молитви й роздавали всім зацікавлених своє звернення до влади.

 

«З обранням нового Президента, намагаючись вислужитись перед новою владою, Домбровський та Заболотний, порушуючи закони України, реєструють на парафії Української Православної Церкви Київського Патріархату паралельні громади Московського Патріархату», - сказано у зверненні.

 

Також у зверненні зазначено, що «відсьогодні УПЦ КП розпочинає регулярні протести по всій області проти голови Вінницької обласної державної адміністрації Олександра Домбровського, голови Вінницької обласної ради Григорія Заболотного, начальника відділу у справах релігії Ігора Салецького». «Будемо просити Бога, щоб він напоумив Домбровського та Заболотного не порушувати чинного законодавства та Заповідей Божих», - сказано у зверненні.

 

Як повідомив начальник відділу у справах релігії облдержадміністрації Ігор Салецький конфліктна ситуація виникла ще 19 грудня минулого року, потім 27 грудня 2009 року та 3 січня 2010 року під час Різдвяних свят навколо храму у селі Стадниця.

 

«У протистояннях 19 грудня, 27 грудня представники Вінницького обласного осередку ВО «Свобода» привезли своїх людей, вони зірвали четверо дверей в храмі і не виходили з відти до тих пір, доки храм не був опечатаний. У зв’язку з цими діями співробітниками районного відділу УМВС Вінницького району було складено протокол», - розповів І.Салецький.

 

За його словами, у цьому конфлікті присутня політична складова. «Події «підігрівають» представники Вінницького обласного осередку ВО «Свобода», та зазначив, що масовості таких акцій протесту не може бути. «Коли б це ходили мешканці с.Стадниця, тоді воно було б зрозуміло, а коли це прижають абсолютно інші особи, які не проживають в селі, то громадська організація, яка знаходиться у Вінниці вона може керувати у які храми людям ходити. Не може бути такого», - прокоментував І.Салецький.

 

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі