Суспільство

В Виннице считают проект о возвращении к 10-летней средней школе исключительно политической акцией

16 лютого 2010, 10:03

 В Виннице считают проект о возвращении к 10-летней средней школе исключительно политической акцией

 

Начальник управління освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації Ігор Івасюк вважає, що законопроект про повернення до 10-річної середньої школи - це виключно політична акція.

Як передає ВІННИЦЯ.ІНФО, про це під час прес-конференції повідомив начальник управління освіти і науки Вінницької облдержадміністрації Ігор Івасюк.

«Я думаю, що даний законопроект – це виключно політична акція, я сподіваюсь, що здоровий глузд переможе і ті реформи, які почалися в середній освіті вони будуть тривати і надалі», - сказав він.

І.Івасюк також називає «цей законопроект з одного боку поспішний, а з другого боку надзвичайно непрофесійний».

Він пояснив, що в більшості країн світу навчання у середній школі триває, як правило 12 років, є багато країн де 13 років (Франція, Англія, США), є країни, де триває 11 років, а менше 11-ти – немає ніде.

«Україна приєдналась до Болонського процесу, який крім певних прав передбачає й певні обов’язки, які країни на себе беруть приєднавшись до цього процесу. Прийняття цього законопроекту може привести до того, що документи, які видаються в Україні не будуть визнаватись в інших країнах – це дуже серйозна проблема буде для наших випускників. Тому що вони не будуть мати права вступати до вищих навчальних закладів інших країн. Цей закон – це однозначно крок назад», - вважає І.Івасюк.

Крім цього, він зазначив, що для переходу на 12-ти річне навчання у школі, яке триває вже 9 років, лише на підручники витрачено 1,5 млрд. грн., а якщо запустити зворотній механізм – він також має бути розтермінований. «Знову ж таки потрібні нові програми, плани – фахівці це напишуть, а хто знайде кошти не менше ніж 1,5 млрд. грн. для того, щоб надрукувати нові підручники? А старі підручники потрібно буде утилізувати, бо вони будуть просто не потрібні», - сказав начальник управління освіти і науки Вінницької ОДА.

За його словами, також «при 12-ти річній системі навчання задіяно більше вчителів, якщо вчитися 10 – їх значно менше. По орієнтовним оцінкам біля 100 тисяч педагогічних працівників будуть вивільнені з роботи – це серйозна соціальна напруга, враховуючи, що в освіті зараз немає дефіциту кадрів».

І.Івасюк також проблему цього законопроекту вбачає в тому, що учням при 10-ти річці потрібно буде повернутися до шестиденного робочого тижня. «ми зробимо для дитини не нормальний робочий тиждень, один день для відпочинку дитині замало, вона повинна відпочивати два дні субота і неділя», - додав він.

Нагадаємо, що до порядку денного пленарного засідання Верховної Ради 23 лютого внесено законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо повернення до 10-річного терміну здобуття повної загальної середньої освіти. Законопроект внесено народним депутатом Анатолієм Гриценком.

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі