Місто

В Виннице судоисполнители рассматривают возможность самовольно заходить в помещения горожан и описывать имущество для взыскания долгов за тепло

18 лютого 2010, 10:07

 У Вінниці виконавці судових рішень мають намір клопотати у судах про дозвіл самовільно заходити до помешкань мешканців міста й описувати майно для стягнення боргів за тепло.

Як передає ВІННИЦЯ.ІНФО, про це сказано у повідомленні управління у справах ЗМІ та зв'язків з громадськістю Вінницької міської ради.

За повідомленням, для більш результативної роботи виконавці судових рішень мають намір клопотати у судах про дозвіл самовільно заходити до помешкань вінничан і описувати майно. Якщо суд буде задовольняти такі прохання виконавців, квартири вінничани можуть чекати на гостей без господарів. А власникам виконавці залишатимуть відповідні приписи і координати, куди потрібно звертатись.

Працівники державних виконавчих органів також планують налагодити співпрацю із податковою інспекцією для встановлення місця роботи боржників. На їх думку, таким чином можна буде використовувати важелі впливу на неплатників, пов'язані із професійною діяльністю.

З першого січня у державну виконавчу службу вже надійшло на виконання майже 800 судових рішень на суму більше мільйона гривень. У вінницьких судах постійно слухаються справи про примусове стягнення цих коштів на користь надавачів послуг.

Боржники, які ігнорують рішення судів найчастіше втрачають власне майно, на яке державною виконавчою службою спочатку накладається арешт, а потім, якщо борг не ліквідовано, здійснюється його вилучення. Є і такі боржники, які не хочуть спілкуватись із державними виконавцями та просто не відкривають їм двері.

Перший заступник Вінницького міського голови Іван Михайлюк запропонував виконавчим службам про борги малозабезпечених людей інформувати управління праці та соціального захисту, де створюватиметься спеціальна комісія, яка вивчатиме кожну окрему ситуацію.

У випадку, коли боржники отримують низький рівень доходів, прагнуть сплачувати за послуги, але не мають звідки, буде розглядатись питання про надання матеріальної допомоги на часткове покриття боргів. «Ми повинні допомагати таким людям. Якщо вони не зловживають алкоголем, ведуть пристойний спосіб життя, але мають вкрай важке фінансове становище, ми не відвернемось від таких людей. Але кожен окремий випадок має ретельно вивчити комісія і на підставі відповідних матеріалів буде прийматись рішення про надання матеріальної допомоги», - сказав І.Михайлюк.

На сьогоднішній день городяни боргують теплопостачальним організаціям більше 37 млн. гривень.

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі