Суспільство

В Винницкой области начинается охота на продавцов подснежников

5 березня 2010, 11:03

У Вінницькій області під час операції «Первоцвіт-2010» до травня екологи запобігатимуть масовій торгівлі рідкісними видами ранньоквітучих, ендемічних , реліктових і таких, що перебувають під загрозою знищення, рослин.

Про це сказано у повідомленні державної екологічна інспекція у Вінницькій області.

Екологи переконують, що безневинний продаж весняних квітів та черемші (цибуля ведмежа) несе за собою значні негативні наслідки для природи. Обсяги торгівлі ними іноді набувають просто злочинного характеру, а тому необхідно нагадати, що занесені до Червоної книги України види рослин, підлягають особливій охороні на всій території України, тобто за будь-яких обставин збір в природі та торгівля ними заборонені і до того ж караються законом.

В період таких масових торгівель Державна екологічна інспекція у Вінницькій області організовує проведення операції «Первоцвіт». До рейдових перевірок залучаються працівники МВС, обласного управління лісового та мисливського господарства, а також ЗМІ та громадськість. В свою чергу інспектори, виявивши порушення природоохоронного законодавства, складатимуть протоколи про адміністративні правопорушення і передаватимуть їх на розгляд відповідним судовим органам.

Порушникам доведеться сплатити заподіяну природі шкоду за кожну трав’янисту рослину від 9 до 15 гривень. Крім того, відповідно до ст. 90 КУпАП знищення видів рослин, які занесені до Червоної книги України, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 510 грн. і на посадових осіб – від 510 до 850 грн. з конфіскацією незаконно добутого.

Державна екологічна інспекція у Вінницькій області звертається з проханням до всіх громадян – проявити свою екологічну свідомість та допомогти спеціалістам екологічної інспекції зберегти рідкісні види рослин.

Екологи звертаються: «пам’ятайте, купуючи букетики первоцвітів, ми стимулюємо продавців-порушників до ще більшого збору цих рослин у наступні роки, адже є попит – є і пропозиція. А до 8-го березня жінкам буде не менш приємно отримати придбаний у магазині горщик із декоративними крокусами чи гіацинтами. Тільки наша особиста відмова від купівлі зникаючих квітів дасть їм шанс рости і квітувати щовесни».

 

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі