Суспільство

В Винницкой области православные Московского патриархата заявляют о передаче им храма в Стаднице

16 березня 2010, 18:04

Вінницька єпархія Української православної церкви Московського патріархату заявляють про передачу їм обласною владою храму святого Великомученика Димитрія Солунського у селі Стадниця Вінницького району.

Про це повідомляє прес-служба Вінницької єпархії УПЦ МП на своєму офіційному сайті.

«15 березня обласна влада прийняла рішення про передачу храму святого Великомученика Димитрія Солунського місцевій громаді УПЦ, яка протягом трьох місяців чекала цього рішення і молилася перед зачиненими дверипа храму, незважаючи на люті морози, сніг і дощ», - повідомляє прес-слуба Вінницької єпархії.

Епархія повідомляє, що після того, як підписані документи були доставлені до Стадниці і сільський голова В.В. Яклюшин передав голові парафіяльної ради ключі, люди увійшли до свого храму, який стояв зачинений понад три місяці. «Першими до церкви увійшли священики з чудотворними іконами, на яких вже у храмі з’явилося багато нових крапельок мира. Люди прикладалися до святині і не приховували сліз радості», - йдеться у повідомленні.

Також, 15 березня до Стадниці привезли чудотворні мироточиві ікони з с. Кіровка Калинівського району, які протягом Великого посту відвідують усі благочиння Вінницької єпархії. «Біля храму у Стадниці зібралося близько трьохсот парафіян. Майже чотири години вони молилися перед чудотворною іконою. А коли людям повідомили, що обласна влада підписала розпорядження про передачу їм приміщення храму, радості віруючих с. Стадниця не було меж».

«Настоятель Свято-Димитрівського храму протоієрей Миколай Строк теж не міг стримати емоцій. Він дякував парафіянам, котрі, незважаючи на усі труднощі, відстояли свою святиню. Люди, які заповнили стадницький храм, разом зі священиками співали пасхальні пісне співи», - повідомляє прес-служба Вінницької єпархії УПЦ МП.

Нагадаємо, що 15 березня на своїй прес-конференції голова Вінницької обласної державної адміністрації Олександр Домбровський заявив, що жодного розпорядження щодо передачі або не передачі приміщень будь-якого з храмів підписано не було.

«Жодного документу по передачі будь-якого храму я не підписував і тому, будь-які вчорашні дії не можна сприймати крім того, як політичний тиск для прийняття рішень, яке вигідно певній конфесії», - сказав він.

15 березня близько 100 представників Української Православної церкви Київського Патріархату пікетували Вінницьку обласну державну адміністрацію з протестом щодо передачі храмів у підпорядкування Московському Патріархату.

 

ВИННИЦА.info

 

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі