Події

В Винницкой области закрылась подпольная типография

2 березня 2010, 14:47

Відділ по боротьбі з незаконним обігом товарів управління податкової міліції Державної податкової адміністрації у Вінницькій області припинив роботу нелегальної друкарні у Вінницькій області.

Про це ВІННИЦЯ.info повідомила прес-офіцер управління податкової міліції ДПА у Вінницькій області Ольга Шишківська.

За повідомленням, друкарня працювала з порушенням закону. Під час перевірки, керівники не надали жодних документів, що підтверджували б законність діяльності виробництва, у тому числі й свідоцтва, що підтверджує наявність друкарні у реєстрі видавців і дає право на видавничу діяльність.

Огляд приміщення показав, що замовлень друкарня мала достатньо – тут друкувалися різноманітні буклети, брошури, навчальні посібники, книги, зошити. Готова до випуску нова література розташована в кількох цехах виробництва.

За схемою, яка була розкрита податківцями підпільна друкарня готувала тиражі тих чи інших видань на усне замовлення кількох місцевих видавництв. Останні, у свою чергу, підписували угоди з авторами на видавництво і тиражування їхніх робіт. Тільки домовленості підписувалися два-три роки тому, повністю були виконані, автор, відповідно, заплатив за надані послуги видавництву – на тому співпраця й завершувалася.

А через певний час видавництво замовляє додатковий тираж продукції, не повідомляючи про це автора. З підпільної друкарні всілякі посібники та брошури йдуть на реалізацію, отримані прибутки через фіктивні угоди про начебто проведені торговельні операції з рядом фірм „підпільники” виводять з-під оподаткування. Таким чином, друкарня отримує свій прибуток „на розвиток”, видавництво – доходи за „тіньовий” тираж, у збитку залишаються автор, який не відає, що його роботи й далі продаються, а авторські права грубо порушуються, та держава, казна якої не отримує податків.

Співробітники податкової вилучили усе обладнання на суму майже 340 тисяч гривень до прийняття рішення відповідно до законодавства.

 

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі