Суспільство

В Винницу едут чудотворные мироточивые иконы

9 травня 2010, 17:39

З 10 до 14 травня у Спасо-Преображенському соборі м. Вінниці перебуватимуть чудотворні мироточиві ікони з с. Кіровка Калинівського району Вінницької області.

Про це повідомляє прес-служба Вінницької єпархії.

Зустріч святинь відбудеться в понеділок, 10 травня о 9.00 годині.

Ікони радуватимуть прихожан до п’ятниці, 14 травня.

Довідка.

У червні 2007 року перед службою одна із прихожанок помітила на порозі храму преподобної святої Параскеви Сербської загорнутий у газету згорток. Це була ікона «Всіх святих» - єдина вціліла із сплюндрованого у 1947 році храму. Поряд записка: «Ця ікона знаходилася у нашому будинку багато літ. Її приніс батько у 1947 році. Ікона ніби жива. Коли була весела, квіточки на ній ставали рожеві, коли сумна, - тьмяніли. Але останні три роки на іконі виступають пахучі краплі, які пахнуть все сильніше. Тож краще повернути ікону туди, де вона була – у церкву».

З того часу ікона «Всіх Святих» є духовною святинею кіровського храму. У тому, що вона чудотворна, прихожани змогли переконатися трохи згодом.

Біля цілющої кринички «семи джерел» перед мироточивою іконою отець Віталій відслужив водо святний молебень, прохаючи у Бога дощу. Наступного дня над селом пройшов дощик, а за місяць до цього з неба не впало ні краплі. Ця подія стала своєрідним знаком Божого чуда. Щедрість Господня зійшла благодаттю на храм, показуючи живу присутність Духа Святого.

Одного разу прихожани помітили, що на мироточивій іконі «Всіх Святих» з’явився чудесний нерукотворний образ Христа Спасителя. Особливо виразно зображення Ісуса видно на фотографії ікони. Воно чітко проступає на іконі і на фото сприймається, як основне. І найцікавіше, що нерукотворний образ з’явився не на склі, а на самій іконі, що знаходиться у дерев’яній рамі під склом. Кіот ікони прикрашають золоті і срібні кільця й ланцюжки. Люди жертвують прикраси, дякуючи їй за допомогу і підтримку.

Незабаром у церкві замироточила ікона Спасителя. Це сталося на Маковея 14 серпня 2007 року під час служби. Як свідчить корінна жителька Кіровки, прихожанка храму святої преподобної Параскеви Сербської Ольга Назарівна Навроцька, ікона на хресті просіяла а потім замироточила. Спочатку мироточіння ніхто не помітив, лиш коли під іконою на підлозі побачили краплі і спробували з’ясувати їхнє походження, зрозуміли, що мають справу з миро.

Мироточиву ікону Спасителя помістили в кіот поруч з іконою «Всіх Святих». Сталось ще одне чудо - на внутрішній частині скла ікони з дрібнесеньких крапельок миро з’явився нерукотворний образ Пресвятої Богородиці.

Третє чудо сталося восени - заплакала Іверська ікона Божої Матері, придбана прихожанами у магазині Браїловського жіночого монастиря під Вінницею. Незабаром сльози змінилися крапельками благоухаючого миро.

Як зазначає настоятель храму отець Віталій, всі три мироточиві ікони паломники вважають чудотворними. Про це свідчать золоті і срібні прикраси в Кіотах цих святинь, які, як дар, жертвують прихожани в знак зцілення або отримання іншої допомоги по молитвам Ісуса, Пресвятої Богородиці та всіх святих.

Щосуботи і неділі у храмі відбувається богослужіння перед чудотворними мироточивими іконами. З великим трепетом та шаною до святині настоятель храму піднімає святі ікони, щоб зібрати благоухаюче миро. В цей час ікони тримають люди в своїх руках, вони ще і ще переконуються в тому, що ці святині є нерукотворними. Вату, на якій лежать ікони, священик акуратно віджимає, щоб зібрати частиці святого миро. Цими каплями люди помазуються, а ваточку обережно по частицях роздають людям – як поміч на подолання душевних і тілесних хвороб та немочей духу.

Протягом останнього часу Кіровським святиням поклонилися тисячі віруючих.

 

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі