Суспільство

В єпархії «російської церкви» хочуть роз’яснення від начальника поліції Вінниччини

30 грудня 2018, 17:34

 28 грудня на особистій сторінці митрополита Тульчинського Іонафана з’явилося повідомлення про те, що вище духовенство Тульчинської єпархії хотіли б поспілкуватися із Юрієм Педосом та почути компетентні відповіді на рахунок статусу Церкви, як відокремленої від держави та про свободу слова.

«Вище духовенство Тульчинської єпархії УПЦ МП хотіло б почути компетентні відповіді голови поліції у Вінницькій області Юрія Педоса про юридичне трактування дотримання норми Конституції і чинного законодавства України щодо статусу Церкви, як відокремленої від Держави автономної структури. Також коментар про дотримання в Україні свободи совісті і слова в ракурсі українського і міжнародного права» – йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що єпархіальна рада резервує за собою право участі у зустрічі юриста і двох помічників правлячого архієрея.

У відділі комунікацій ГУ НП Вінниччини прокоментували ситуацію:

«Поліція не втручається в релігійні питання, оскільки це заборонено законодавством. Разом з тим ми забезпечуємо дотримання прав і свобод громадян незалежно від їх віросповідання . Наше завдання – не допустити порушень правопорядку, громадської безпеки та розпалювання ворожнечі на релігійному грунті. На сьогодні до поліції не надійшло жодного звернення щодо порушення прав людей  в сфері дотримання свободи релігії та віросповідання.

Трактування чинного законодавства та оцінка дій суб’єктів влади в цьому розрізі належить до компетенції міністерства юстиції».

Нагадаємо, 15 грудня в Україні створили Єдину помісну церкву, її очолив митрополит Київський Епіфаній. Парафіяни Спасо-Преображенського собору разом із Митрополитом Симеоном одні з перших, хто перейшли до помісної церви від московського патріархату.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: церква коментар 
Матеріали по темі