Суспільство

В ЗМІ пошили брехню про «викрадення» вінницькими СБУ-шниками Митрополита Могилів-Подільського

14 грудня 2018, 17:49

14 грудня керівник юридичного департаменту Могилів-Подільського і Шаргородського Олександр Бахов поширив у соцмережі інформацію, що вінницькі працівники СБУ в примусовому порядку вивезли в Київ Митрополита Могилів-Подільського і Шаргородського Агапіта у зв’язку з проведенням об’єднавчого Собору. Пізніше Митрополит Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт в телефонному коментарі «112.Україна», який поширив інформацію про «викрадення», заявив, що СБУ його нізвідки не забирала і нікуди не везла, і що жодних силовиків він не бачив.

«Ну, я знаходжуся в автомобілі своєму і їду в Київ на зустріч з митрополитом Вінницьким. Хочу з ним поговорити. Отак зараз складаються справи», - сказав Агапіт.

На запитання, чи його зараз примусово перевозить СБУ чи то до президента, чи то на собор, митрополит сказав:

«Ні, ні не перевозить. Тим більше, я не готовий сказати, чи я буду на соборі».

На прохання прокоментувати, як так склалося, що представник УПЦ МП заявив про його фактично викрадення силовиками, Агапіт сказав:

«Я думаю, що так, може, склалося, що почули, що я їду, і знають мою позицію, що я не готовий іти на собор, а їду в Київ. Ну, їду поговорити з владикою Симеоном».

Він підтвердив, що на зустрічі говоритиме про собор.

На запитання, що може вплинути на його рішення про участь у соборі, Агапіт сказав:

«Ну, поки я не вирішив йти на собор. І це однозначно. Це така позиція моя. І вплинути нічого не зможе. Думаю, що (собор – ред.) відбудеться. Але в нас думка на чолі з блаженнійшим Онуфрієм, що поки ми утримуємося від цього собору».

На прохання уточнити, чи хоч якось до нього зверталася СБУ, митрополит відповів, що жодним чином не зверталася.

Як відомо, 15 грудня в Києві відбудеться об’єднавчий Собор православних церков України. Собор має проголосити створення Автокефальної помісної церкви в Україні, затвердить її статут та обере предстоятеля.

Українська церква Київського патріархату й Українська автокефальна православна церква делегують на нього архієреїв, Єпископат Української православної церкви Московського патріархату заборонив своїм архієреям йти на це зібрання.

Нагадаємо Митрополит Вінницький і Барський Симеон висловив свою позицію щодо рішення УПЦ МП.

 

Вiнниця.info, за матеріалом Українська правда

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: релігія 
Матеріали по темі