Суспільство

Валерій Коровій: Робота в органах виконавчої влади була для мене не просто роботою, а способом життя

30 липня 2010, 13:46

Після звільнення з посади колишня «права рука» Олександра Домбровського – його незмінний перший заступник «по всіх питаннях» не довго сидів без роботи. За тиждень він вже обіймав іншу посаду директора з питань інвестицій та розвитку інвестиційно-промислової групи «КМТ». На новій посаді Коровій продовжує займатися своєю улюбленою справою – економікою, але й не залишає своєї уваги до політики, плануючи взяти активну участь у жовтневих виборах по одному з мажоритарних округів.

 

- Чому Ви вирішили піти працювати у "КМТ" і чим ви будете займатись на новій посаді в цій компанії?

- До цього призначення у мене було декілька пропозицій щодо працевлаштування. Я не буду коментувати, куди і на яку посаду мене запрошували, адже свій вибір я вже зробив. Думаю, що мені будуть ще надходити пропозиції щодо працевлаштування.

Мені запропонували очолити спостережну раду "КМТ", але це призначення може бути здійсненне тільки загальними зборами компанії. На сьогоднішній день я займаю посаду директора з питань стратегічного розвитку та інвестицій. Це цілий ряд надзвичайно цікавих інвестиційних проектів, хоча ситуація із бізнесом в Україні досить складна. Але працюючи тут, можу сказати, що ця робота мені цікава.


- З чим пов’язані інвестиційні проекти, які Ви реалізовуватиме в "КМТ"?

- Це ряд проектів у галузі мікробіологічної промисловості, які реалізовуватимуться на базі ладижинського заводу "Ензим". Тут планується впровадити широкий спектр препаратів, починаючи від ферментів, які використовуються у птахівництві та кормовиробництві. Розробляються препарати, які стримуватимуть розливи нафти, що зараз стало вкрай актуальним на світових ринках. Також планується налагодити випуск медичних препаратів, дія яких буде направлена на зміцнення імунітету людини.

На базі Могилів-подільського машзаводу планується налагодити виробництво обладнання для реалізації масштабного інвестпроекту щодо будівництва найбільшої у Європі птахофабрики, який реалізує "Миронівський хлібопродукт". Окрім того, ми працюємо над  проектом виробництва та впровадження піролізних котлів серед населення, які працюватимуть на відходах деревини і стануть серйозною альтернативою газовим котлам, враховуючи заплановане п’ятидесятивідсоткове подорожчання газу для населення.

- Ще до вашого звільнення з посади першого заступника губернатора у пресі з’явилась інформація про складання Вами повноважень голови обласної організації партії "Народний союз "Наша Україна". Чому Ви зробили цей крок?

- Можу сказати, що у тій ситуації, коли я працював останні три місяці на посаді першого заступника голови облдержадміністрації при фактично постійній зміні влади, постало питання де бути чесним. Зрозуміло, що працюючи в органах виконавчої влади ти не можеш брати прапор і йти на акції протесту до влади, у якій знаходишся. Тому мною було прийнято цілком логічне рішення – скласти із себе повноваження голови партійної організації "Нашої України". Проте, я поки що не вийшов з лав партії. Що буде далі - залежатиме від того, який формат прийме партія "Народний союз "Наша Україна", адже потрібно робити висновки із того, що відбувалося навколо партії в останні роки.


- А що буде із «Нашою Україною»?

- Напривеликий жаль, після останніх президентських виборів поки що не зроблені ніякі висновки щодо діяльності партії, і не зрозуміли, що власне відбулось… Знову погоня за ідолами і поклоніння «вождізму».

- Невже «нашоукраїнцям» потрібно було домовлятись із Януковичем?

- Я особисто підтримую позицію Єханурова, який казав: «Якщо ми хочемо впливати на ситуацію в країні, потрібно йти у коаліцію із Партією регіонів. Брати на себе гуманітарний блок і нести відповідальність…». А стояти в стороні й надувати щоки, думаючи, що ми "такі круті", бо набрали аж 3% голосів - це ж неповага до самого себе. Може треба спочатку сісти, відпрацювати загальну стратегію, думаючи про державу, ніж згодом робитись посміховиськом на весь світ, спалюючи щось у Верховній Ради.

- Хто буде фаворитом на виборах восени?

- Я вважаю, що деяка ейфорія і масове «паломнічество» в партію влади не піде на користь самій Партії регіонів. Адже треба добре розраховувати, у якому електоральному полі знаходиться Партія регіонів у Вінницькій області. Сьогодні останні соціологічні дослідження говорять, що більше 30% вінничан ні за яких обставин не проголосують за Партію регіонів, а більше 20% - за партію "Батьківщина", яку представляє Юлія Тимошенко.

З огляду на ті процеси, що зараз відбуваються, я вважаю, що на виборах можуть статися дуже великі несподіваності. І ці несподіваності можуть полягати у тому, що фаворити дуже багато втратять.

- Як сім’я сприйняла зміну Вашої діяльності?

- Позитивно. Останній час був певний рівень напруги, яку мої рідні відчували через невизначеність із моєю роботою в органах влади. Дружина сприйняла моє звільнення дуже позитивно. Із певною тривогою сприйняв це мій старший син, адже він розуміє, що робота в органах виконавчої влади була для мене не просто роботою, а способом життя. А тепер цей спосіб життя треба міняти.


- У відпустку не збираєтесь?

- За роки праці в обладміністрації у мене накопичилось 220 днів невикористаної відпустки, за які, до речі, мені повинні компенсувати. Але я на це дивлюсь по-філософські, розуміючи, що зараз в бюджеті бракує грошей. Була думка поїхати відпочити, але так сталося, що мій старший син вирішив одружитись, тому ідею відпочинку відтерміновано.

- Де відбувалося весілля і хто його наречена?

- Син одружувався у Вінниці, його дівчина із Стрижавки… Вони зустрічаються уже 6 років із 16-ти років, тому ми дуже відповідально ставимось до його вибору. Скажу чесно – я готовий стати дідусем!

 

Записав Юрій Басюк, ВИННИЦА.info

 

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі