Суспільство

Вбрання, посвідки про шлюб та раритетні фото: у Вінниці відкрили виставку «Традиції весілля на Поділлі». Фото

22 жовтня 2019, 16:37

У Вінниці відкрилась виставка «Традиції весілля на Поділлі». Тут представили світлини подолян, які охоплюють хронологічно ціле століття. Вбрання як традиційне українське, так і білі сукні та костюми, прикраси, а також листівки-запрошення та посвідки про шлюб.

Весілля – один з найцікавіших народних обрядів. Назва його започатковується від урочистостей слов’ян-язичників на честь сонцесяйного Дажбога, що уособлював в уявлення людей джерело життя, сили, тепла та оновлення. Весільна церемонія завжди відрізнялася особливою пишністю і дотриманням безлічі народних традицій. До цієї події починали готуватися ще задовго до самого весілля.

Одружена людина завжди користувалася авторитетом у громаді, ніж парубок чи дівчина. Традиційний весільний обряд складався з трьох частин: передвесільної, власне весілля та післявесільної.

На виставці представили безліч предметів, без яких не проходило весілля. Відвідувачів хочуть ознайомити із традиціями весільного обряду на Поділлі, із традиційним весільним одягом та світлинами, які охоплюють хронологічно ціле століття.

В експозиції виставки представлені весільні фото подолян ХХ- початку ХХІ століття. Справжньою окрасою є традиційний весільний одяг та прикраси – дукачі, бурштинове намисто, корали з фондової збірки музею та приватної колекції художника Сергія Бугая.

Виставка діятиме до 2 грудня. За попереднім записом можливе проведення тематичної екскурсії, присвяченої традиціям весільного обряду на Поділлі.Вінниця.info

Теги: виставка весілля 
Матеріали по темі