Суспільство

Вчителька мера Вінниці навчає переселенців української

25 червня 2022, 12:05

В рамках проекту «Вільна українська» у Вінниці тривають офлайн-курси української мови. Для дорослих заняття проходять у міській бібліотеці №1 у вівторок, середу, четвер з 17:00-18:30, а також у Вінницькій міській бібліотеці №13 - у понеділок, вівторок, четвер з 17:00-18:30. Одна з викладачок української - Наталія Бойко, яка свого часу була вчителькою мера Вінниці Сергія Моргунова.

«Курси розділені на 24 заняття. Спершу планувалось навчати лише переселенців, а потім зрозуміли, що чимало вінничан також мають потребу у вдосконаленні та вивченні української мови. І це мене приємно вразило, що у нашій групі є містяни різного віку і професій, зокрема, державні службовці.

Більшість людей, кажуть, що відчувають себе жертвами війни і вони не хочуть спілкуватися російською. Адже вона асоціюється із війною та кровопролиттям», - зазначає вчитель української мови Наталія Бойко.

Вінничанин Андрій Козак прийшов на курси, аби в майбутньому також допомагати іншим спілкуватися українською.

«Зараз я веду свій патріотичний блог, щоправда, більшу частину свого життя я розмовляв російською. Згодом прийняв для себе рішення спілкуватися лише українською. Мій наступний крок і нова мета – розмовляти лише українською і мотивувати до цього інших».

58 річна вінничанка Анна Білова цього річ повернулась на Батьківщину із далекого Лівану. На чужині проживала понад 30 років. Ні в житті, ні в побуті, ні в роботі не спілкувалась українською. Каже, на схилі літ вирішила опанувати рідну мову.

«Я дуже хотіла потрапити на курси. Я вінничанка, за професією вчитель російської мови. Закінчила вінницький педагогічний університет. Три роки працювала по спеціальності, одружилась і покинула Вінницю. Я жила в Лівані. Зараз повернулося доглядати маму. В мене немає труднощів в розумінні української мови, а от побороти російський акцент і навчитися спілкуватись – це поки дається нелегко», - каже Анна Білова.

На заняття у бібліотеку на проспекті Космонавтів записалось приблизно 20 осіб. Переважно більшість слухачів – це переселенці. Серед них люди літнього віку.

«Це люди різного володіння українською мовою. Я зрозуміла, що потрібно зацікавлювати читати українську літературу. Тому заняття поділені на дві частини. Першу годину ми повторюємо фонетику, мовленнєві ситуації, побутові ситуації, синтаксис, а другу годину ми згадували українських поетів і письменників, таких як Котляревський, Г. Сковорода. Найперше людям потрібно зрозуміти чим українська відрізняється від російської, що наша мова самобутня і давня. В мене за плечима 40 років педагогічного досвіту в школі. Я дуже люблю свою роботу. Працюю в 33-й школі, де свого часу навчався мер міста Сергій Анатолійович Моргунов. Колись це була російська школа, але наші вчителі справжні патріотичні сподвижники. І вжепонад 20 років ми не чуємо від наших педагогів жодного російського слова», - мовить Наталія Бойко.

Додамо, що курси української мови триватимуть два місяці, проте за можливості вони будуть продовжені.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: українська мова курси 
Матеріали по темі