Суспільство

Вдруге голосує з Вінниччини: американець про різницю виборів в США та Україні. Фото

29 жовтня 2020, 14:45

Поки в країні, і на Вінниччині зокрема, триває підрахунок голосів місцевих виборів 2020-ть, понад 75 мільйонів американців вже проголосували у цьогорічних президентських перегонах в США, що заплановані на 3 листопада. Зробити своє волевиявлення вони можуть дистанційно. Навіть, якщо знаходяться у будь-якому куточку світу. Головне, аби поруч була міжнародна пошта. Вінниця.info дізналась про відмінність виборів в Україні та Сполучених Штатах Америки з перших вуст. У Жмеринці десятиріччя живе 75-річний Уолтер Скотт. Тому добре знає, чим відрізняються вибори в його країні від нашої.

З України Уолтер голосує вже вдруге. Для участі у виборах США достатньо було зареєструватися за місцем проживання через інтернет.

“Уолтеру прислали анкету. Та видали персональний номер. Він видрукувати цю анкету, відповідно заповнив. А я відправила поштою до штату Техас з Вінниці. У Жмеринці немає міжнародної пошти”, - розповіла Любов Шадрухіна, дружина американця.

Для американців такий спосіб волевиявлення — норма. І Уолтер не розуміє, чому таким правом не можуть скористатися українці.

“Люди в США йдуть на виборчі дільниці та вибирають кандидата в електронному бюлетені. Або, як я зробив — відправив листа поштою це звичайний процес для нас. Тут, у вас, я бачу лише один варіант голосування, ви повинні йти на дільниці й вибирати свого кандидата”, - дивується він.

У день виборів США бюлетень Уолтера врахують в загальному голосуванні. Як і мільйони інших американців, яким з різних причин довелося голосувати в інших країнах.

“Якщо є коронавірус, або його немає — нічого не змінюється. Ти йдеш, голосуєш, або, відправляєш лист зі своїм голосом. Все без змін”, - пояснює Уолтер.

За якого президента вже проголосував, Уолтер тримає найсуворішому в секреті. А залишиться Трамп на пості президента США, або його займе Байден, прогнозувати не береться.

“Скажу так, я недостатньо щасливий від виборчого процесу”, - уточнює.

Хоч і не шукає щастя від виборів, результатів Уолтер чекатиме з нетерпінням. І разом зі земляками буде стежити за ходом голосування в США.

Дружина Уолтера також зауважує, підрахунок голосів в США триває близько трьох днів.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram каналі https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info


Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: Вибори різниця США Україна Вінниччина Жмеринка 
Матеріали по темі