Культура

«Величні жінки крізь століття»: вінничанки приміряли образи світових легенд. Фоторепортаж

25 жовтня 2016, 11:42

 24 жовтня презентували історичний проект у світлинах «Величні жінки крізь століття». 31 вінничанка відтворили образи відомих жінок світу різних епох.

«Буває так, жінка чогось досягла у житті, думає, на цьому можна поставити крапку. Ні! Це лише початок. На кожну з нас можуть чекати більші звершення. Тому ми хотіли показати реальних жінок, а не просто історичні персонажі. Всі звикли, що найбільша роль у світі відбувається завдяки чоловікам. Ми не маємо відношення до феміністичного руху, але ми хочемо надихнути жінок вірити у себе, не складати руки, рухатися далі.

Не у всіх вийде змінити хід історії. Та нещодавно прочитала про те, як Біл та Халларі Клінтони у свої студентські роки мріяли, що хтось з них може колись стати президентом США. Хілларі тоді ще пожартувала, що це звісно можливо, якщо Боб Діллан отримає Нобелівську премію з літератури. Нічого у цьому житті не буває просто так. Треба вірити в себе. Що стосується дівчат, які взяли участь у нашому проекті, то всі 31 образ був підібраний ідеально. Дівчата не лише схожі на своїх героїнь зовнішністю, а й мають відповідний їм внутрішній світ. Взяти хоча б Інну Дорохіну, яка представила принцесу Діану. Це дуже благородна дівчина. Намагається зробити світ кращим. Всі, хто її знає, це підтвердить», - розповіла організатор проекту «Величні жінки крізь століття» Вікторія Рудоміна.

Учасниць у світлинах зобразив відомий вінницький фотограф Костянтин Ревуцький.

«Працювати мені дуже сподобалося. Було цікаво та легко. Всі персонажі між собою абсолютно різні, але нам вдалося передати не просто портрет, а продемонструвати у обличчі кожної учасниці характер та внутрішній світ героїнь, яких вони представляли. Загалом, на зйомки, пішло близько 15 годин. Якщо брати з розрахунку по півгодини на кожну з 31 учасниць. На обробку світлин удвічі більше. Є ідея подібний проект зробити національним - по різним містам України. Вже шукаємо партнерів та спонсорів, які до нас приєднаються», - зауважив Ревуцький.

Для створення образів візажист Ксенія Ревуженко не застосовувала пластичний грим (коли завдяки косметиці людину перетворюють на двійника іншої особи)

«Одним з козирів практично 100-відсоткової схожості це те, що героїні максимально вжилися в образи своїх героїнь. Багато читали про них, дізнавалися, дивилися фільми. У свою чергу я також намагалася наближатися з макіяжем тих часів, коли жив той, чи інший персонаж. От коли була цариця Тамара, косметики взагалі не було. А коли жила княгиня Ольга, тільки починали відбілювати обличчя. Якщо зануритися в історію візажу, то все починається з стародавнього Єгипту. Саме звідти пішло поняття – косметика. Космети – це були люди, які служили при володарях та займалися їхні зовнішнім виглядом», - зазначила Ревуженко.

Аби учасниці не лише зовнішністю ідентифікували образи своїх героїнь, стилісти для них для них підбирали відповідні вбрання.

«Аби відтворити моду та одяг різних періодів, довелося добряче попрацювати всій команді проекту. Особливо важко було знайти щось до Жанни Д’Арк. Бо по суті, вона запам’яталась світу, як жінка-лицар. А для цього необхідні було лицарські обладунки. Та ми вийшли з положення одягнувши героїню у костюм, який шився для музиканта-металіста. Готичний стиль вписався у стиль середньовіччя», - додала дизайнер студії «Еліс Мей».

Самі ж учасниці «Величні жінки крізь століття» зауважують, відтворені ними образи вплинули на них.

«Я була княгинею Ольгою. Коли мені підібрали цей образ, я в першу чергу почала вивчати її життєпис. І помітила дуже багато негативу у її бік. Через те, що людей спалила. Та коли я заглибилася у цю історію, зрозуміла, вона це зробила не заради власних амбіцій. Вона захищала честь свого чоловіка, якого вбили. Це сильна духом жінка. Вона захищала свою територію. Вона могла постояти за себе, за свій народ. Взяла в руки зброю. Хто міг тоді й подумати, що юна дівчина, яка так рано вийшла заміж, стане справжньою володаркою. Вона була дуже мудрою. І взяла серце майбутнього чоловіка саме мудрістю. Мені цей проект дав сильний поштовх. Зрозуміла, кожна з нас, сьогоднішня жінка, може через тисячу років також буди упізнаною. Про яку будуть говорити. Можливо, і я теж щось зможу. Просто треба взяти себе у руки та проявити ентузіазм. Не побоїться нести певну місію», - сказала Ольга Амре.

 

 

 

Вінниця.info

Теги: Вінниця фото 
Матеріали по темі