Місто

Великий годинник, оновлений фонтан і лавки – у Вінниці повторно провели тендер на реконструкцію Майдану Небесної Сотні

12 жовтня 2018, 10:56

 Департамент комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради оголосив повторний тендер на реконструкцію Майдану Небесної Сотні. Перші торги не відбулися тому, що для участі в них надійшло менше двох пропозицій.

Цього разу заявки надіслали два підприємства – ПП «Велес+» і ПП «АКТИВ-СТРОЙ». Переможцем став саме другий претендент, виставивши суму 22 мільйони 960 тисяч гривень. Це на 40 тисяч менше очікуваної вартості. Наразі департамент заявив про намір укласти угоду з ПП «АКТИВ-СТРОЙ».

Згідно тендерної документації, роботи мають розпочати вже у жовтні цього року, триватимуть також у листопаді. У 2019-го їх відновлять у квітні. Оновлену площу вінничанам планують презентувати у вересні.

Головною родзинкою Майдану Небесної Сотні стане електронний годинник.

Реконструкція передбачає:

  • встановлення постаменту і скульптурної композиції (годинника)

  • ремонт фонтану

  • заміну опор контактної мережі тролейбуса

  • реконструкцію зовнішнього освітлення з встановленням паркових ліхтарів;

  • розширення тролейбусної зупинки;

  • встановлення нових лавок та урн;

  • оновлення газон і висадку самшиту;

  • заміну плитки.

Як відомо, Майдан Небесної Сотні отримав свою назву після подій Революції Гідності. Раніше площа називалась Театральна, а вінничани називали це місце «На Парижі». Саме там колись був годинник, біля якого призначали місце зустрічей. Після Революції Гідності площа змінила не лише назву, а й наповнилась іншим змістом. ЇЇ асоціюють вже не з романтичними побаченнями, а з подіями революції та війни. На цьому майдані збирались перші акції протесту проти режиму Януковича. Пізніше з Майдану в останній путь проводжали Героя Небесної Сотні Максима Шимка. Там прощались із загиблими при обороні Донецького аеропорту бійцями 95-ї бригади.

В лютому цього року на площі встановили меморіал в пам'ять загиблим Героям - Дерево Свободи, біля якого згодом облаштували інформаційну табличку. Саму ж площу ще не реконструювали.

Вiнниця.info

Теги: ремонт 
Матеріали по темі