Культура

Великодній звичай «Водити Володара» з села на Вінниччині включать до переліку нематеріальної культурної спадщини України

7 жовтня 2020, 11:54

6 жовтня під час засідання Експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини при Міністерстві культури та інформаційної політики України фахівці рекомендували включити до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини великодні гуляння «Водити Володара» з села Розкошівка Теплицького району Вінниччини. Це називають важливим кроком в рамках підготовки номінаційного досьє до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

Про це повідомляють на сайті Вінницької облдержадміністрації.

Як йдеться в повідомленні, до Національного переліку рекомендували включити 5 елементів, серед яких – «Великоднє гуляння «Водити Володара» в селі Розкошівка Теплицького району Вінницької області».

Окрім звичаю «Водити Володара», до Національного переліку увійдуть:

  • «Культура приготування українського борщу»;
  • Технологія створення клембівської сорочки «з квіткою»;
  • Борщівська народна вишивка;
  • Карпатське ліжникарство.

Окрім того, в серпні Міністерство культури та інформаційної політики України включило до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини технологію виготовлення «воскових» вінків на Вінниччині, а також ще два елементи – звичай виконувати танець «Аркан» з Ковалівки в Печеніжинській ОТГ та мистецтво виготовлення звукової глиняної забавки «Валківський свищик».

Вінниця.info, зображення – з сайту Вінницької ОДА

Теги: культурна спадщина Вінниччина "Водити Володара" 
Матеріали по темі