Економіка

Верховна Рада продовжує виконувати свої конституційні повноваження, адже за Основним законом діє принцип безперервності влади

27 травня 2019, 16:06

На початку Погоджувальної ради лідерів депутатських фракцій і груп Голова Верховної Ради України Андрій Парубій заявив, що вимагає надати стенограму зустрічі лідерів депутатських фракцій із Президентом України Володимиром Зеленським, яка відбулася 21 травня, усім учасникам зустрічі та опублікувати її. «Вимагаю публічно надання стенограми всім учасникам зустрічі і її опублікувати, – сказав А. Парубій. – Щоб суспільство бачило кожен крок і новообраного президента, і голів фракцій».

При цьому глава парламенту уточнив, що під час зустрічі лідерів депутатських фракцій з Президентом не було досягнуто консенсусу щодо закритих партійних списків у виборчому законі, про що заявляли деякі представники «команди Зе».

Зобов’язання парламенту і завдання Президента

Голова Верховної Ради України висловився за ухвалення Виборчого кодексу і щоб передбачити в ньому обрання народних депутатів за відкритими партійними списками. «Ми повинні прийняти Кодекс про відкриті списки, це зобов’язання Верховної Ради нинішнього скликання», – підкреслив А. Парубій. Глава парламенту доручив голові Комітету Верховної Ради з питань правової політики невідкладно підготувати проект Виборчого кодексу, який передбачає відкриті партійні списки, провести ще одне засідання робочої групи, створеної при комітеті, і запропонував розпочати розгляд Виборчого кодексу в парламенті наступного пленарного тижня.

«Це велике зобов’язання Верховної Ради і сподіваюсь, лідери фракцій, це підтримують», – сказав Андрій Парубій.

Глава парламенту також назвав одним із основних пріоритетів парламенту нинішнього скликання ухвалення Законів про імпічмент та про тимчасові слідчі комісії Верховної Ради. При цьому він зауважив, що було не коректно розглядати закон про імпічмент під час виборчої компанії. «Але парламент не може чекати безконечно», – зазначив Парубій.

Голова Верховної Ради доручив профільному комітету якнайшвидше розглянути законопроект по ТСК. «Тимчасові слідчі комісії та відкриті списки – це зобов’язання нинішнього парламенту», – наголосив Андрій Парубій. Глава парламенту не виключив, що у четвер парламент може розпочати розгляд закону про ТСК.

Про це пише парламентський часопис «Голос України»

Теги: Верховна Рада Уряд 
Матеріали по темі