Економіка

Верховна Рада тимчасово звільнила підприємців від податків і ввела мораторій на перевірки. Як голосували вінницькі нардепи

17 березня 2020, 16:15

17 березня Верховна Рада внесла зміни до Податкового кодексу та інших законів щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19). «За» проголосували 359 народних депутатів.

Про це повідомляє сайт Верховної Ради.

Законом внесено наступні зміни до Податкового кодексу України:

  • не застосовуються штрафні санкції за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня по 30 квітня 2020 року;
  • встановлено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок з 18 березня по 30 квітня 2020року;
  • подовжено до 1 липня 2020 року термін подання річної декларації про майновий стан і доходи;
  • не нараховується та не сплачується у період з 1 березня року по 30 квітня 2020 року плата за землю;
  • об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки з 1 березня по 30 квітня 2020 року.

«Законом також внесено зміни до законів «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг», «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг», - зазначено в повідомленні.

Тобто, передбачено також на два місяці звільнити самозайнятих осіб (ФОП) від сплати Єдиного соціального внеску зі збереженням страхового стажу.

Майже всі народні депутати-мажоритарники з Вінниччини, які були присутні на засіданні, підтримали законопроект:

Ірина Борзова – за

Максим Пашковський – за

Анатолій Драбовський – відсутній

Лариса Білозір – відсутня

Микола Кучер – за

Олег Мейдич – відсутній

Петро Юрчишин – за

Геннадій Вацак – не голосував

Вiнниця.info

Теги: податки пільки Верховна Рада карантин 
Матеріали по темі