Суспільство

«Вибух», дим і кров у Вінницькому університеті. Супрун перевірила, як готують парамедиків. Фоторепортаж

12 березня 2017, 15:19

 12 березня у Вінницькому медуніверситеті імені М.Пирогова відбулося завершення курсу «Підтримка життя під час травми». Впродовж тижня 24 місцевих лікаря проходили навчання. Інструктували їх закордонні фахівці - парамедики із Великобританії. Фінальним етапом стало практичне завдання – в корпусі навчального закладу інсценували вибух.

За легендою, надзвичайна ситуація сталася в коридорі біля ліфта. Дим. «Потерпілих» загримували. У кожного різні травми, головне завдання медиків – оперативно надати невідкладну допомогу і доставити людей у лікарню.

На ношах і ковдрах їх почергово доставляти в імітовані палати і операційні. Споглядачем роботи під час «вибуху» стала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. Посадовець зазначила, що в Україні це вже 11 курс. Проводить їх організація «Захист патріотів».

«У нас вже понад 250 лікарів навчилися, як правильно надавати першу допомогу і врятувати життя. Головною метою курсу є навчити лікарів працювати в команді. 24 лікарі розділені у 6 груп. Під кінець тижня вони вже розуміють, як разом працювати: один подає руку, другий розуміє, що йому поставити.

Це дуже важливі навчання, адже в країні йде війна. І ми не знаємо, яка ситуація може скластися. Курси проводяться безкоштовно.

Сьогодні всі учасники справилися дуже добре», - сказала Уляна Супрун.

По завершенню курсу лікарі складають іспит і отримують сертифікат.

«Цей навчальний курс базується на практичному підході, усі лекції супроводжуються наочними прикладами, після яких лікарі відпрацьовують навички та отриманні знання. На результати роботи кожного студента спирається і оцінювання», - пояснив інструктор «Захисту патріотів», британський парамедик Алекс Бонгартз.

Як зазначають самі учасники, якби хоч половина українських лікарів пройшла подібні навчання, то кількість жертв від різних аварій і ДТП стала б значно меншою. 

 

 

 

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: лікарня 
Матеріали по темі