Суспільство

Від обласного гуманітарного штабу привезли допомогу для переселенців в Яришівську громаду

16 травня 2022, 14:33

14 травня народний депутат України Ірина Борзова разом із Першим заступником начальника ОВА Наталею Заболотною відвідали Яришівську територіальну громаду. Привезли гуманітарний вантаж і поспілкувалися із вимушеними переселенцями. Окрім засобів гігієни, продуктових наборів, дитячого харчування, передали крісла колісні та ходунки для переселенців з інвалідністю.

Про це повідомляє Вінницька обласна військова адміністрація.

Переважна кількість вимушених переселенців, які проживають у Яришівській громаді, прибули з Київської області.Частина людей уже повернулися додому.

Протягом кількох останніх тижнів сюди приїхали родини з Херсонської області. На сьогодні в громаді проживає майже 260 дітей, є багатодітні родини – їх 15. За словами керівника громади, багато родин вирішили залишитися у громаді на постійне проживання.

«Ми намагаємось забезпечити допомогою, яку ми отримуємо від міжнародних фондів, кожну громаду, адже станом на сьогодні на Вінниччині проживає понад 170 тисяч біженців – це більше 10% населення області до війни», - зазначила Наталя Заболотна.

За словами очільника Могилів-Подільської РДА Юрія Яцука, всього в районі зараз близько 15 тисяч внутрішньо переміщених осіб, тільки в Могилів-Подільській міській громаді розмістили 5 тисяч переселенців. У Ямпільській – 4 тисячі, а всі інші пропорційно розподілені по громадах в межах 1000 і більше ВПО.

«Ресурсів вистачає, всі люди забезпечені, з районного гуманітарного штабу постійно надаємо допомогу, особливо багатодітним сім’ям. Проте, ми вдячні Вінницькій ОВА за додаткову допомогу, відповідно до потреб, які ми надаємо онлайн», - зазначив Юрій Яцук.

Він також запевнив, що діти шкільного віку мають можливість у громадах району долучитись додистанційного навчання.

Спілкуючись із вимушеними переселенцями, Ірина Борзова та Наталя Заболотна поцікавилися, в яких умовах проживають люди та якої саме допомоги вони ще потребують.

«Сьогодні міжнародні партнери допомагають Україні і для нас важливо, щоб ця допомога надійшла до кожної громади для забезпечення потреб вимушених переселенців», - підкреслила Ірина Борзова.

У свою чергу, Наталя Заболотна поінформувала про особливості механізми роботи з громадами.

«Ми працюємо таким чином: громада, відповідно до потреб вимушених переселенців, заповнює відповідну онлайн таблицю. Але ми розуміємо, що інколи можуть бути особливі індивідуальні потреби, тож нам важливо знати, якої допомоги ви ще потребуєте», - додала Наталя Заболотна.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: гуманітарна допомога Вінницький обласний гуманітарний штаб Яришівська громада переселенці 
Матеріали по темі