Суспільство

Від січня у школах Вінниччини діють нові норми харчування 

5 січня 2021, 09:47

На Вінниччині, які по всій країні, з 1 січня 2021 року діють зміни Санітарного регламенту та норм і порядку організації харчування учнів. Нова методологія закупівель та система НАССР зі свого боку допомагають посилити контроль якості та знизити ризик постачання до шкільних їдалень небезпечних і неякісних продуктів.

Повідомляє Вінницька ОДА.

"Суттєві зміни законодавчих норм дадуть змогу реформувати систему шкільного харчування. Щодо гігієнічних вимог до харчоблоків, персоналу та способів транспортування продуктів, то раніше їх не було. Тепер вони з’явилися та обов’язкові для виконання", - акцентував губернатор Вінниччини Сергій Борзов.

Голова ОДА також зауважив, що у 2020 році вперше було виділено державну субвенцію для шкіл, завдяки якій було використано для закупівлі обладнання й модернізації харчоблоків у 1908 закладах.

У Наказі зазначається:

"Про затвердження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти

Відповідно до абзацу десятого частини першої статті 1 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», абзацу третього підпункту 14 пункту 4 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року № 90), НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, що додається.

2. Визнати такими, що втратили чинність, Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу, ДСанПіН 5.5.2.008-01, затверджені постановою Головного державного санітарного лікаря України від 14 серпня 2001 року № 63.

3. Директорату громадського здоров’я та профілактики захворюваності (Руденко І.С.) забезпечити подання цього наказу в установленому законодавством порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра охорони здоров’я України - головного державного санітарного лікаря України Ляшка В.К.

5. Цей наказ набирає чинності з 01 січня 2021 року."

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: Вінниччина нова система харчування школи 
Матеріали по темі