Суспільство

Від весільної агенції до лінгвістичної школи: після серії тренінгів молодь Вінниччини презентувала власні бізнес-ідеї

1 грудня 2020, 17:08

На Вінниччині завершилась друга в цьому році тренінгова програма «Skills lab: власна справа». Молодь навчали, як започаткувати власну справу, а на завершення програми учасники презентували 20 проектів бізнес-ідей в різних сферах: від торгівлі і до освіти. Серед презентованих ідей: комп’ютерна майстерня, весільна агенція та лінгвістична школа.

Про це повідомляють на сайті Вінницької обласної ради.

Як йдеться в повідомленні, навчання тривало місяць за участі студентської молоді, викладачів професійно-технічних та вищих закладів освіти та інших бажаючих започаткувати власну справу. Протягом цього часу учасники працювали над розробкою бізнес-моделі власної справи за методологією Олександра Остервальдера та Іва Піньє – Business Model Canvas. Програма складалась із 7 блоків і призначалась для зацікавлених та вмотивованих кандидатів. Як наслідок – не всім із 40 учасників вистачило сил витримати темп та напружений графік.

На фінальній події відбулась презентація 20 проектів бізнес-ідей, що тривала більше 3 годин. Для експертної оцінки на онлайн-зустрічі були присутні зовнішні експерти: координатор Career Hub, Центру «Розвиток КСВ» – Тарас Деркач, журналістики та нових медіа Київського університету імені Бориса Грінченка, викладачка кафедри, фріланс-комунікаційниця – Олександра Гондюл, менеджерка з розвитку бренду роботодавця департаменту персоналу Райффайзен Банк Аваль – Катерина Гвоздьова, а також координатори тренінгової програми у Вінницькі області – Галина Іванченко, Олена Чепурко, Олена Антонюк та Наталія Гижко.

Учасники презентували свої ідеї в різних сферах, таких як надання послуг, торгівлі, ресторанного харчування, оздоровлення та освіти. Основними бізнес-ідеями учасників були майстерня із ремонту комп’ютерної техніки, магазин молодіжного одягу, магазин природньої та декоративної косметики, кав’ярні та кондитерські, побутовий магазин, оздоровчий заклад в Карпатах, піцерія, весільна агенція та лінгвістична школа.

Як зазначають в обласній раді, тренінгову програму реалізовувала Агенція регіонального розвитку Вінницької області в рамках Пакту за підтримки Центру «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності», Фонду Народонаселення ООН в Україні – UNFPA Ukraine й Міністерства молоді та спорту України. Експертну підтримку програмі надавали вінницькі підприємці та представники компаній-підписантів Пакту: керуюча партнерка і консультантка у K&K consulting, бізнес-тренерка – Надія Карплюк, власниця бізнесу з виробництва натурального морозива ТМ «Funny bear» – Вікторія Лукашова, менеджерка з розвитку бренду роботодавця департаменту персоналу Райффайзен Банк Аваль – Катерина Гвоздьова, керівник маркетингового агенства «Sinteza Marketing» – Віталій Мурга, викладачка кафедри журналістики та нових медіа Київського університету імені Бориса Грінченка, фріланс-комунікаційниця – Олександра Гондюл.

Ініціатива «Пакт заради молоді-2020» виникла з метою об’єднати зусилля компаній, держави та освіти для вирішення проблем працевлаштування молодих людей в Україні. За чотири роки існування ініціативи, Пакт підписали 146 роботодавців, серед яких 70 активно впроваджують програми працевлаштування молоді та долучаються до освітніх заходів.Раніше ми писали, що на Вінниччині молодь навчатимуть, як започаткувати власну справу. Організовують серію онлайн-тренінгів.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info, фото – ілюстративне та з сайту Вінницької облради

Теги: бізнес тренінги молодь Skills lab 
Матеріали по темі