Місто

Від «Зорі» до «Світанку». Фоторепортаж з вулиці Замостянської, яка за 100 років мала кілька назв

30 листопада 2017, 11:42

 У Вінниці є вулиця, яка асоціюється з весіллями – Замостянська, саме там знаходиться місцевий РАЦС. Починається вона від Стрілецької, де палац мистецтв «Зоря» і закінчується біля храму на перехресті з вулицею Брацлавською. За останній рік краєвиди частини вулиці суттєво змінились - на місці ринку «Світанок» тепер висотки та торгові центри. Наступного року зміниться і сама вулиця. На Замостянській запланували реконструкцію із заміною трамвайних колій.

Від міського палацу мистецтв «Зоря» і до проспекту Коцюбинського є алея з старенькими лавочками та урнами, по обидві сторони якої курсують трамваї. Біля проспекту, поруч з колишнім ринком «Світанок» - старенькі автобуси, які ходять на Старе місто та до навколишніх сіл.

На Замостянській знаходиться міський палац мистецтв «Зоря», територіальне відділення центру адміністративних послуг «Прозорий офіс»(Замостя), міський РАЦС, Центральний міський стадіон, Комунальний заклад «Центр первинної медико-санітарної допомоги №4», будинок побуту «Ювілейний», храм святого Володимира Митрополита Київського.

Також на цій вулиці є пам’ятник Петру Запорожцю, занедбане приміщення колишнього гуртожитку педагогічного університету.

На будівлях, ще де-не-де ще можна зустріти таблички зі старою назвою вулиці – 50-річчя Перемоги. Два роки тому, вона потрапила під декомунізацію. Сучасна Замостянська встигла поміняти кілька назв і претендує на рекорд із кількості змінених назв. На карті 1909 року її позначено як Велику Миколаївську, потім на карті 1916 року вона іменується Вознесенською, далі вулиця Троцького, Гетьмана Дорошенка. Потім вона отримала назву Ворошилова, далі Червоного козацтва. А до півстолітньої річниці перемоги у Великій Вітчизняній вулиця називалася 50-річчям Перемоги.

Вінниця.info пропонує фото екскурсію вулицею Замостянською.

Раніше Вінниця.info публікувала фото з вулиці, що веде у напрямку столиці. А також показала, чим живе найдовша вулиця міста - Пирогова та зробили фоторепортаж з вулиці князів у Вінниці.

Цікавою для фотоекскурсій була вулиця Магістратська. Ми показали «військову» вулицю – Стрілецьку. А також елітні будинки, бездоріжжя та продюсерський центр на Івана Богуна.

Потім ми підготували фотоекскурсію узвозом Бузьким та показали як виглядає одна з головних магістралей Вінниці – проспект Коцюбинського.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Вiнниця.infoфото - Світлана Радостєва.

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: вулиця замостянська 
Матеріали по темі