Суспільство

Відлов, стерилізація і пошук господарів. Як у Вінниці працює новий притулок для тварин. Фоторепортаж

14 червня 2018, 13:56

 У Вінниці по вулиці Гонти завершили будівництво притулку для твaрин. Нa огородженій території встановили aдмінбудівлю, ветеринaрну клініку тa спорудили три корпуси з вольєрaми. Вони можуть вмістити до трьохсот хвостатих.

Директор притулку, Іван Левінський, розповідає, що сьогодні заклад працює у тестовому режимі, однак вже вдалося знайти нових власників для 11 собак. Він наголошує, що муніципальний притулок – не місце, куди люди можуть здати непотрібних їм тварин на все життя. Максимальний термін перебування – 2 місяці. Потім чотирилапих мають відпустити на волю.

«Після відлову безпритульної тварини на території міста вона потрапляє в карантинне відділення, де знаходиться протягом 7 діб. Проходить огляд ветеринарного лікаря та направляється на стерилізацію. Після кастрації тварина переводиться у післяопераційне відділення, за нею наглядають від 7 до 10 діб. Після цього переводять у блоки довготривалого утримання і вакцинують. Після вакцинації тварина знаходиться у притулку на протязі 30 днів.

Увесь цей проміжок часу ми будемо розміщувати інформацію про тварину у соцмережах та на офіційному сайті. Якщо за 57-65 днів, які тварина знаходиться в притулку, не знаходиться власник, то її повертають на місце, де відловили», - говорить Іван Левінський.

Якщо господаря вдалося знайти, то з ним укладають договір опікунства – людина має відповідати за тварину.

Для відлову тварин придбали автомобіль, згодом планують купити ще одну спецмашину.

У притулку тварини різні: є породисті, наприклад, руденький кокер-спаніель чи вівчарка. Кілька собак народили щенят. Деякі хвостаті агресивно реагують на відвідувачів. Працівники говорять, все тому, що з ними погано поводилися їх попередні господарі. Годують тварин двічі на день.

«Ми будемо проводити виховну роботу у школах, щоб привчати дітей до гуманного ставлення. Щоб не було так: купляють батьки тваринку, дитина погралася місяць-два, набридло і її просто викидають на вулицю…», - додає керівник притулку.

На території є ветеринарна клініка, що надаватиме послуги і для тварин, які живуть у вінничан. Обіцяють, що ціни будуть помірними.

В планах також створення готелю, де люди зможуть залишати своїх пухнастих друзів на час далеких поїздок чи відпустки. 

Будівництво притулку обійшлося майже в 7 мільйонів гривень.

Нaгaдaємо, депaртaмент комунaльного господaрствa тa блaгоустрою Вінницької міськрaди 13 липня 2017 року уклaв угодуз ТОВ «Підприємство «Aгропродсоюз» нa будівництво притулку для безпритульних твaрин. Вaртість угоди склaлa 5,9 млн. гривень.

Будівництво притулку спочaтку викликaло супротив aктивістів. Згодом мерія тa зaхисники твaрин дійшли компромісу, прибрaвши з Прогрaми регулювaння чисельності безпритульних твaрин у м. Вінниці пункт щодо евтaнaзії твaрин, через 45 днів перебувaння їх в притулку.

Минулого року aктивісти порaхувaли безпритульних твaрин у Вінниці.

 

 

 

Вiнниця.info, фото - Вероніка Малюта
Теги: тварини 
Матеріали по темі