Суспільство

Відновлення міжміських маршрутів: братимуть пасажирів в масках і лише на вільні для сидіння місця

18 травня 2020, 15:27

В громадському транспорті, роботу якого планують запустити з 22 травня на міжміських і міських маршрутах, дозволять брати пасажирів тільки на вільні для сидіння місця та в засобах індивідуального захисту. Якщо будуть здійснюватися міжобласні пасажирські перевезення до області, в якій не діють послаблення протиепідемічних заходів, таке перевезення дозволяється в 50% від кількості місць для сидіння.

Про це зазначено в проектах тимчасових рекомендацій, які опубліковані сайті Міністерства охорони здоров’я 18 травня.

1. Автоперевізники визначають відповідальну особу, яка проводить температурний скринінг усім працівникам перед початком робочої зміни. Працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,20 С або ознаки респіраторних захворювань, не допускаються до виконання обов’язків. При проведенні вимірювані температури тіла контактним методом необхідно забезпечити обов’язкову дезінфекцію виробу, яким здійснюється термометрія, після кожного його використання згідно з інструкцією виробника засобу.

2. Водій, кондуктори та інші члени екіпажу впродовж усього рейсу в транспортному засобі повинні знаходитись в респіраторах або медичних масках, в тому числі виготовлених самостійно.

3. Забороняється перевезення пасажирів, які не використовують респіратор або захисну маску, в тому числі виготовлену самостійно.

4. Перевезення пасажирів здійснюється в межах кількості місць для сидіння, передбачених технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на транспортний засіб, якщо інше не встановлено правилами карантину.

У випадку здійснення міжобласного пасажирського перевезення до області, в якій не діють послаблення протиепідемічних заходів, таке перевезення дозволяється в 50% від кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб, за умови розсадки пасажирів з вільним місцем поруч, спереду та позаду.

5. У кожному транспортному засобі повинно бути забезпечено інформування пасажирів про заходи профілактики коронавірусної хворобиCOVID-19 доступним способом, зокрема оголошення в салоні, наочна інформація тощо.

6. Транспортний засіб підлягає вологому прибиранню з використанням миючих та дезінфікуючих засобів, в тому числі обробці місць контакту рук пасажирів (поручні, місця сидіння тощо) перед кожним рейсом. За можливості, біля вхідних дверей транспортного засобу доцільно розмістити спиртовмісні антисептики з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілового спирту та понад 70% для етилового.

7. На кожному вході в приміщення автостанцій необхідно:

 • Розмістити інформаційні матеріали щодо профілактики коронавірусної хвороби COVID-19;
 • Організувати місця для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілового спирту та понад 70% для етилового.

8. Дозволяється одночасне перебування в приміщенні автостанції не більше однієї особи на 10 квадратних метрів площі зали обслуговування пасажирів. Обмеження контакту між працівниками та пасажирами повинно здійснюватись шляхом організації екранів в касах продажу квитків (з плівки, скла, прозорого пластику тощо) та дотримання принципу соціального дистанціювання (1,5 метра) в чергах.

Робота залів очікування рейсу не дозволяється.

Допуск пасажирів та перебування в приміщенні автостанції дозволяється лише в респіраторі або в захисні масці (в тому числі саморобній).

9. Адміністрація автостанції забезпечує та контролює виконання умов недопущення черг біля кас. Біля місця потенційного скупчення пасажирів повинного бути нанесене відповідне маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції 1,5 метри.

10. Продаж квитків забезпечується в межах кількості місць для сидіння, передбачених технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на транспортний засіб.

Забезпечується можливість придбання квитків через мережу Інтернет та інформування пасажирів про таку можливість.

11. Адміністрація автостанції повинна забезпечити:

 • Наявність засобів індивідуального захисту та їх використання працівниками (респіратори або медичні маски, в тому числі саморобні, захисні рукавички);
 • Постійну наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників в санвузлах; використання багаторазових рушників заборонено;
 • Вологе прибирання приміщень автостанції, місць контакту рук працівників та пасажирів (ручки дверей, місця сидіння тощо) з використанням миючих та дезінфікуючих засобів не рідше ніж кожні 5 годин, перед відкриттям та після закінчення робочого дня автостанції;
 • Регулярне провітрювання (кожні дві години) робочих приміщень;
 • Централізований збір використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією;
 • Обмеження масових зборів працівників у закритих приміщеннях;
 • Тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику (особи, які досягли 60-річного віку, особи, які мають хронічні захворювання, що пригнічують імунітет, та хронічні захворювання легень).

12. Працівники автостанції зобов’язані:

 • Регулярно мити руки з милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше одного разу за 3 години, та після відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання тощо.
 • Утримуватися від контакту з особами, які мають симптоми респіраторних захворювань.

Свої пропозиції до тимчасових рекомендацій можна надсилати на електронну пошту до 18:00 19 травня 2020 р.: Povoroznyk.igor@gmail.com

Нагадаємо, В Міністерстві інфраструктури розробили пропозиції відновлення роботи транспорту в три етапи. Із 22 травня ймовірно почнеться перший етап, який передбачає запуск міських автомобільних перевезень (крім маршрутних таксі) та приміських перевезень (у межах одного району).

13 травня в с. Писарівка Вінницького району водії автобусів та маршруток вийшли на протест. Люди вимагали відновити міжміські перевезення та погрожували перекрити дорогу, яка є міжнародною трасою М-12.

Станом на 11-ту годину 18 травня на території Вінницької області зареєстровано 1086 підозр на COVID-19. У 733 випадках виявлений коронавірус, в тому числі у 51 дитини

Вінниця.info

Теги: транспорт міжміські маршрути карантин 
Матеріали по темі