Суспільство

Відповіді на 7 питань, які найчастіше задають вінничани про оплату проїзду муніципальною і банківською карткою

20 лютого 2020, 09:38

унальне підприємство «Вінницякартсервіс» опублікувало відповіді на запитання, які найчастіше задають місцеві жителі, користуючись послугою безконтактної оплати проїзду в громадському транспорті. Нагадаємо, що з грудня стало можливим розраховуватися за допомогою муніципальної картки вінничанина та муніципальної картки.

1. Я не отримав смс-повідомлення про готовність моєї картки (Загальної, Студентської, Учнівської), як мені перевірити статус?

- Якщо ви реєструвались самостійно через сайт, то на вашу електронну скриньку, відразу після оплати, було відправлено листа із посиланням для перегляду статусу картки. Якщо оформлювались у ЦО – працівник Центру віддав вам анкету на якій розміщено QR-код. Проскандувавши його та перейшовши за лінком ви зможете дізнатись, чи готова ваша картка. Відповідно, якщо статус: «Картка очікує в офісі» - картку можна забрати на Соборній, 36. Єдина умова – візьміть документи.

2. Чи можна буде розрахуватись банківською карткою (далі - БК) на одному валідаторі за кількох осіб, як і муніципальною?

- Так, найближчим часом така можливість для власників банківських карт стане доступною. Функціонал тестується.

3. Чому валідатор на других дверях не друкує квиток при оплаті муніципальною картою вінничанина (далі - МКВ)?

- Валідатор на других дверях друкує квиток виключно при оплаті БК – цього вимагає законодавство, адже на БК розповсюджується РРО.

Для МКВ квиток не потрібен. При реєстрації картки через валідатор створюється електронний квиток, який фіксується в системі й, відповідно, дає право на проїзд в громадському транспорті.

4. Коли на муніципальні картки, особливо на МКВ Учнівська/Студентська, можна буде придбати електронні проїзні?

- Електронні проїзні будуть у загальному доступі з 1 квітня 2020 року. На даний момент на картках функціонує лише електронний гаманець. До 1 квітня у продажу будуть щомісячні паперові квитки.

5. Як контролер дізнається, що я оплатила/в проїзд БК?

- Контролери мають ручні термінали, які зчитують інформацію як із МКВ, так і з БК. Коли ви прикладаєте картку до термінала, система лише видає інформацію: оплата здійснена/не здійснена на цьому борту транспорта. У системі фіксується номер карти МКВ, а по БК – перші та останні 4 цифри. До всієї інформації по карткам контролер доступу не має.

6. Чи обов'язково пільговикам реєструвати проїзд?

- Так! Незареєстрований проїзд прирівнюється до неоплаченого!

7. У мене зняло кошти з банківської картки, хоча я зараз удома.

- Для детальної перевірки інформації по вашій БК, просимо писати у чат техпідтримки https://t.me/Vinnytsiakartservis

Нагадаємо, що в березні у вінницьких маршрутках запрацюють валідатори для оплати проїзду картками.

2 грудня у Вінниці запустили систему безготівкової оплати за проїзд у громадському транспорті. Сьогодні вона працює у трамваях та тролейбусах.

Читайте також: Де у Вінниці можна купити картку для оплати проїзду в трамваях? Адреси кіосків.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Муніципальна варта ВМР транспорт 
Матеріали по темі