Суспільство

Відповіли на петицію, в якій просили дозволити партнерські пологи у медзакладах Вінниці

4 червня 2020, 13:07

4 червня на сайті Вінницької міської ради опублікували відповідь на петицію, в якій просили дозволити проведення партнерських пологів у медичних закладах міста. В мерії зазначають, що на території країни продовжує діяти карантин у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції. Тому медичні заклади мають право приймати відповідні обмежувальні заходи. Разом з тим, в Законі України йдеться, що «кожний громадянин України має право на кваліфіковану медичну допомогу, включаючи вільний вибір лікаря, вибір методів лікування відповідно до його рекомендацій і закладу охорони здоров'я». Тому вінничанам радять звернутися за роз’ясненнями саме до адміністрації пологового будинку.

«Зазначаємо, що відповідно до Постанови кабінету міністрів України від 20 травня 2020 р. № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» на території Вінницької області продовжений карантин до 22.06.2020 року.

Згідно ст.1 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», карантин – адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних хвороб.

Ст. 29 вказаного Закону встановлено, що карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватись режими роботи підприємств, установ, організацій, вноситись інші необхідні зміни щодо умов їх виробничої та іншої діяльності.

Враховуючи зазначене, з метою запобігання поширенню захворюваності на коронавірусну інфекцію, а також у зв’язку із введенням на всій території України надзвичайної ситуації з розповсюдження коронавірусної хвороби COVID-19, у закладах охорони здоров’я адміністрацією цих закладів можливе прийняття рішення щодо введення обмежувальних заходів, в тому числі тимчасово призупинення проведення партнерських пологів.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» кожний громадянин України має право на кваліфіковану медичну допомогу, включаючи вільний вибір лікаря, вибір методів лікування відповідно до його рекомендацій і закладу охорони здоров'я.

Тому радимо Вам звернутись із питаннями, зазначеними у петиції, до адміністрації пологового закладу, який Ви обрали», - йдеться у відповіді на петицію.

Нагадаємо, що 20 травня до Вінницької міської ради зареєстрували петицію, в якій просять відновити партнерські пологи у медичних закладах обласного центру. За словами Юлії Людвінської, навіть після пом’якшення карантину партнерські пологи досі під забороною.

В квітні у Вінниці відбулися незвичайні пологи. В Центрі матері та дитини батько спостерігав за народженням маляти за допомогою онлайн-зв’язку. Для подружжя це перша вагітність, тому планували, що пологи будуть партнерськими, однак карантин вніс свої корективи. Раніше такої практики в медзакладах міста не було.

Вінниця.info

Теги: діти народження пологовий лікарня 
Матеріали по темі