Місто

Відзавтра у Вінниці відключать гарячу воду

19 травня 2021, 15:52

З 20 травня «Вінницяміськтеплоенерго» вимушено зупиняє надання послуги гарячого водопостачання.

Як повідомили у пресслужбі «Вінницяміськтеплоенерго», теплопостачальні підприємства теплокомуненерго мають закуповувати природний газ, для надання комунальних послуг, на вільному ринку. Але щоб мати можливість обрати постачальника природного газу на вільному ринку, теплокомуненерго мають повністю розрахуватися за спожитий природній газ перед НАК «Нафтогаз України» і закуповувати природній газ за умови 100% попередньої оплати.

«Вінницяміськтеплоенерго» має заборгованість перед НАК «Нафтогаз України» у 289 мільйонів гривень. У підприємстві додають, що це ще чи не найкраща ситуація в Україні серед обласних центрів, по рівню розрахунків за природній газ.

Причини, які призвели до припинення постачання гарячої води:

  • Наявність невідшкодованої різниці в тарифах у розрахунковій сумі понад 500 млн. грн. станом на 1 травня 2021 року.

  • Неможливість застосувати нові тарифи підприємства для населення (Постанова НКРЕКП від 09.09.2020 №1671) через відсутність Постанови КМУ «Про публічні договори».

  • Невиконання зобов’язань з боку Уряду Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води (Далі – Меморандум) між КМУ, НКРЕКП, НАК «Нафтогаз України» і Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України».

  • Дія Постанови КМУ від 18 червня 2014 р. № 217, що залишає КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» без обігових коштів необхідних для придбання газу.

«У такій же ситуації й інші міста, де гаряча вода подається населенню упродовж всього року. Сукупність усіх цих факторів, на жаль, призвела до того, що КП «ВМТЕ» вимушене зупинити надання послуги гарячого водопостачання для своїх абонентів», – йдеться у повідомленні.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у своєму Телеграм-каналі повідомив, що з 20 травня Уряд більше не регулює ціни на газ для теплокомуненерго.

«Від завтра, 20 травня, Уряд більше не регулює ціни на газ для теплокомуненерго. І, відповідно, не зобов’язує «Нафтогаз» продавати блакитне паливо для них за фіксованою ціною. Це ще один важливий крок до створення повноцінного ринку газу. Це крок, який нарешті дасть можливість місцевій владі взяти відповідальність перед людьми за тарифи на тепло та гарячу воду.

Неефективність менеджерів комунальних підприємств більше не буде покриватися фіксованою ціною на газ. Тепер всі ТКЕ, більшість з яких належить місцевій владі, будуть укладати контракти із газопостачальними компаніями самостійно.

Доручив Мінрегіону та Міненергетики протягом трьох тижнів виконати всі положення меморандуму між Урядом та головами міст України. Міністерства мають надати пропозиції щодо законопроєкту про погашення заборгованості за різницю в тарифах перед ТКЕ», – йдеться в дописі.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: гаряча вода відключення 
Матеріали по темі