Місто

Вигідно і екологічно чисто: у Вінниці показали мотоцикл і електрокари, які заряджаються від розетки. Фоторепортаж

9 червня 2018, 14:41

  9 червня у Вінниці в рaмкaх європейського тижня стaлої енергетики біля Вежі проходить вистaвка електроaвтомобілів, велотрaнспорту, енергозберігaючого облaднaння.

Крім цього на Європейській площі проводять квести, конкурси. Тут також можна здати макулатуру та отримати подарунок в залежності від її ваги.

Серед нових електрокарів вирізняється авто Ігоря Рябухи зі Жмеринки. На виставку він приїхав на «Пежо», який переобладнав власноруч на електромобіль.

«Сьогодні представляю свій автомобіль «Пежо» 205. Він був з дизельним двигуном. Я цей двигун забрав і поставив електродвигун і літієві батарейки. Загалом, аби переобладнати автомобіль потрібно близько 4-5 тисяч доларів.

Вже третій рік їжджу на ньому. За цей час автомобіль пройшов 22 тисячі кілометрів. Заряджаю його дома від звичайної розетки близько 5 годин. Цього заряду вистачає на 100 кілометрів. Середня швидкість 70-80, максимальна 95 км/год. Р

егулярно їжджу на ній у Вінницю, Бар, Шаргород, Калинівку. Це дуже вигідно », - каже чоловік.

 

На виставці біля Вежі привертає увагу електромотоцикл К-750, який переобладнали студенти вінницького технічного коледжу.

«Цей електромотоцикл є дипломною роботою чотирьох студентів. Ми ним їздимо на виставки, сьогодні був я за кермом. Заряджається він за три години від нуля до повного заряду з домашньої звичайної розетки. На одному заряді проїжджає приблизно 60 -70 кілометрів. Люди цікавляться, можливо, через те що це вигідно. Близько у 25 тисяч гривень нам обійшлося переобладнати мотоцикл із звичайного у електро, у вартість входить і придбання самого транспорту», - розповідає один з творців транспорту 19-річний студент Тарас Поповський.

 

На виставці також представлені кілька електрокарів таких марок як КІА, Nissan, Renault, BMW, Citroen, Mercedes Smart. Консультанти та власники розповідають, що електромобілі з пробігом коштують від 8 тисяч доларів, нові від 20 тисяч доларів. Найпопулярнішими є автомобіль Nissan leaf.

Вінничанка Ірина Селезньова вже 3 роки є власницею автомобіля Nissan leaf. Жінка розповідає, що на авто об’їздила усю Україну.

«Електроавтомобіль у порівняні із будь-яким пальним є дуже економічно вигідним. Електроавтомобіль це доступно, тому що розетки є скрізь. Це нуль викидів в атмосферу. Час думати про наше майбутнє і про наших нащадків.

Я майже 3 роки є власницею автомобіля Nissan leaf. Машина надійна, потужна, витривала, зручна для власника у плані обслуговування. В мене вся Україна за плечима і в Ужгороді була, і в Бердянську, і в Луцьку. Те що можна зарядитися будь-де, де є розетка 220 вольт дає можливість подорожувати. Заряджаю автомобіль від звичайної розетки приблизно 7 годин, на пришвидшеній зарядній станції максимум 3 години і на експрес зарядних від 20 до 40 хвилин.

Дуже приємно, що за рік у Вінницькі області кількість електроавтомобілів зросла з 33 до 140. У власників електрокарів є такий девіз – економічно вигідно і екологічно чисто.», - каже Ірина Селезньова.

 

Виставка на Європейській площі триватиме до 17 години.

Нагадаємо, 9 червня у Вінниці в рaмкaх європейського тижня стaлої енергетики відбувся велопробіг «Зaрядись енергією».

 

 

 

 

 

 

 

Вінниця.info

Теги: авто мотоцикл 
Матеріали по темі