Суспільство

«Викинув на вітер відпочинок в Єгипті»: через підвищення цін на цигарки вінничани кидають палити

13 лютого 2018, 15:03

 До початку 2018-го ціни на тютюнові вироби в Україні підвищували кілька разів. До кінця року за пачку цигарок курець буде вимушений сплачувати майже на 45% більше порівняно з розцінками за 2017-й. Вінничани почали рахувати родинний бюджет, дехто відмовився від шкідливої звички.

«Помітила, що за минулі вихідні люди практично не купували сигарет. Чи не весь асортимент, як був на полицях, так і залишився. Перестають купувати через стрімке здорожчання. От підійшла людина, зробила замовлення, як почула ціну, розвернулася і пішла. Вже не раз чула таку фразу: «з такими цінами треба кидати курити», - розповіла Тетяна, продавець тютюнових виробів одного з вінницьких супермаркетів.

Вiнниця.info запитала у вінничан, чи готові вони кинути згубну звичку через підвищення цін на тютюн. У своїх коментарях деякі зауважили, що вже кинули. Ще частина опитаних повідомила, що найближчим часом планують це зробити.

«Торік викинув на вітер відпочинок з родиною в Єгипті…»

Костянтин палив протягом 23 років. З початку січня вирішив покинути погану звичку.

«Підрахував, за минулий рік скурив близько 10 тисяч гривень. Тоді і зрозумів, що торік викинув на вітер відпочинок з родиною в Єгипті. Прозрів. Вирішив, що необхідно кидати палити. Після новорічних свят. Щоб було легше, побився об заклад з другом. Він також не курить. Я поставив на телефон спеціальну програму «Не курю», вона мені щодня надсилає повідомлення, скільки зекономив грошей, як поліпшилося здоров’я. Відчув, що 23 роки паління, це більше звичка, аніж залежність. Мене не «ламає». Все проходить достатньо легко», - розповів Костянтин.

«Дайте мені зарплатню європейського рівня, я сам буду вирішувати, чи кидати мені курити, чи ні!»

Із підняттям цін на цигарки, Олексій, курець із 13-річним стажем, також замислився, що варто кинути палити.

«До цього жодного разу не було бажання це зробити. Та вирішив підрахувати. Скільки витрачаю грошей на сигарети. Одна пачка мені сьогодні обходиться у 30 гривень. Я викурюю щодня приблизно півтори. Грубо кажучи, щодня купую по дві. Це вже сума у 60 гривень. За місяць цілих 1800 гривень. Навіть, якщо буду курити по одній пачці, витрачатиму до тисячі гривень. Ці гроші можна відкладати. І витратити їх на той самий відпочинок. З одного боку, це прекрасно. Але! Керівництво країни рівняється на європейські держави. Тоді, де альтернатива? Дайте мені зарплатню європейського рівня, я сам буду вирішувати, чи кидати мені курити, чи ні! Так виходить, що підняттям цін держава позбавляє мене вибору курця. Тепер мушу розробляти механізм, як найлегше відмовитися від цієї звички», - зауважив Олексій.

«Поки ціни не перевищили 50 гривень за пачку, то можна палити»

«Поступове підвищення цін не дуже помітно. Хоча, якщо звернути увагу, то в середньому ціна збільшилася на 4 гривні, не залежно від фірми. Поки ціни не перевищили 50 гривень за пачку, то можна (але не потрібно) палити», - підрахував Влад.

За прогнозами продавців тютюнових виробів, зменшення продажу сигарет щороку спостерігають після Новорічних свят до початку літнього періоду.

«Просто братимуть більш дешевші»

«У цей період у людей мало грошей. Економлять на всьому. Починають курити вдвічі менше, але кидають не всі. Хто був заядлим курцем, так і залишається бути ним. Просто братимуть більш дешевші», - зауважила продавець Оксана. 

Але є курці, які за жодних обставин не готові кидати палити, вони ладні переходити на самосад та почати курити люльку.

Вiнниця.info

Теги: цигарки 
Матеріали по темі