Суспільство

Вінчання, благословіння, сповідання та відспівування: військовий капелан із Вінниці розповів про свою службу в зоні бойових дій

28 травня 2022, 21:34

Михайло Бабій з Вінниці став священником 20 років тому, а 5 із них служить в Національній гвардії України. У зоні бойових дій з військовими Михайло був 8 ротацій. В обов’язки військового капелана входить вінчання, благословіння, сповідання та відспівування.

Про це пише Суспільне Вінниця.

«Туди священик приїжджає, молиться, благословляє, сповідає. Часом не треба нічого казати, просто побути поруч. Приїжджаєш, а вони кажуть, нам по рації передали, що ви маєте бути», – каже Михайло Бабій.


Він приходить до захисників щоранку – щоразу хвилина мовчання та молитва. А також спілкування, яке нерідко переривається терміновими викликами на позиції.

«Є велика таїна смерті. Кожен хоче мати надію, що наші товариші на небі і з ними все добре. Багато питань виникає. До кого, як не до капелана звернутись, запитати. Повинна бути духовна підтримка. Ми потребуємо цієї допомоги. Тому важливу роль відіграє капелан у зоні бойових дій», – говорить військовослужбовець Нацгвардії Дмитро.


І тут, і в зоні бойових дій траплялось різне, каже капелан. Нерідко підгодовував місцеву малечу на Сході. Каже, навіть називали «дядею бандерівцем». Сприйняв за комплімент. За словами капелана, важко відспівувати молодих оборонців. Із 24 лютого поховав уже шістьох.

«Колись хреста віддав військовослужбовцю. Після обстрілів він мені його показав, він прошитий через бронежилет. Осколки залишились, але його не поранили», – розповідає Михайло Бабій.

Наразі на території частини, де служить капелан, зводять церкву. Повномасштабне російське вторгнення загальмувало будівництво, але не зупинило. Тому Михайло Бабій іноді кличе бійців до храму.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото та відео Суспільне Вінниця

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: військовий капелан служба Національна гвардія 
Матеріали по темі