Суспільство

Вінничан просять утриматись від протиправних дій на релігійному грунті

14 грудня 2018, 16:12

14 грудня на черговому засіданні Ради оборони Вінницької області було розглянуто питання про те, що деякі ЗМІ розповсюджують неперевірену, недостовірну інформацію, яка стосується процесів створення помісної церкви в Україні. Вона може дестабілізувати ситуацію.

Враховуючи те, що на території Вінницької області діє правовий режим воєнного стану, застерігаємо громадян від будь-яких протиправних дій на релігійному підґрунті.

Слід зазначити, що частина храмів, зокрема будівля Спасо-Преображенського Кафедрального собору, знаходиться саме у державній власності. Храми передані релігійним громадам, як юридичним особам, в управління, а земля – у постійне користування. Намагання інших осіб заявити про свої права на об’єкти, всупереч діючих правових норм, можуть розцінюватися як порушення законодавства України.

Як відомо, 15 грудня в Києві відбудеться об’єднавчий Собор православних церков України. Собор має проголосити створення Автокефальної помісної церкви в Україні, затвердить її статут та обере предстоятеля.

Українська церква Київського патріархату й Українська автокефальна православна церква делегують на нього архієреїв, Єпископат Української православної церкви Московського патріархату заборонив своїм архієреям йти на це зібрання.

Нагадаємо Митрополит Вінницький і Барський Симеон висловив свою позицію щодо рішення УПЦ МП.

Вiнниця.info

Теги: Вінниччина релігія 
Матеріали по темі