Суспільство

Вінничанам не радять купатися на пляжах «Хімік», «Гонти» і «Центральний» - у воді виявили кишкову паличку

24 травня 2018, 15:51

 Купальний сезон у Вінниці офіційно розпочинають 1 червня. Міські пляжі вже приготували для відпочивальників. Провели благоустрій території і очистили дно водойми.

«У травні ми провели перевірку трьох пляжів – «Хімік», «Центральний» і «Гонти». Можу сказати, що усі вони мають належний стан. Поремонтовані лавочки, навіси, є туалети, душові кабіни. Викошена трава. Підсипали пісок при вході у річку. Кругом є контейнери та урни для сміття», - розповіла Вiнниця.info головний спеціаліст відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспоживслужби у місті Вінниці Людмила Крутікова.

Однак купатися вінничанам у Південному Бузі не радять, адже вода у річці може бути небезпечною для здоров’я. Про це свідчать проведені бактеріологічні дослідження. У водоймі виявили кишкову паличку, також у двічі перевищено вміст формальдегіду.

«Водa не відповідaє нормaтивним покaзникaм по зaпaху і мaє вдвічі перевищений вміст формaльдегіду. Тaкож великий вміст лaктозо-позитивної кишкової пaлички. Згідно пaрaзитологічних досліджень, водa відповідної якості, лише в ґрунті, у рaйоні Вишенського озерa, знaйшли яйця aскaрид. Отож, водa непридaтнa для купaння нaселення», - зaзнaчилa у коментaрі телекaнaлу «Вінтерa» лікaр зaгaльної гігієни облaсного центру держсaнепідемслужби Укрaїни Оксaнa Скоробогaч.

Нагадаємо, що вінничани зможуть відпочивати на трьох офіційних пляжах міста: «Центральний», «Хімік» та «Гонти». Купатися на Вишенському озері заборонено.

Вiнниця.info 

Теги: вода 
Матеріали по темі