Суспільство

Вінничанам показали 2 проекти реконструкції фасаду будинку на Соборній, 101. Питання балконів залишилося відкритим

8 червня 2017, 09:46

 У Вінниці планують провести реконструкцію фасаду житлового будинку за адресою вулиця Соборна, 101. Для цього вже виготовили всю необхідну документацію і розробили два варіанти проекту. Вартість робіт складе 4,1 мільйони гривень. Проблемним для мешканців висотки стало питання балконів. Адже, згідно міської концепції, всі повинні мати однаковий вигляд: або закриті, або відкриті.

Щоб владнати дане питання, департамент міського господарства призначив громадські слухання на 19 годину 7-го червня. Вінничан на зібрання прийшло мало – близько 20 осіб. Свою неявку пояснили тим, що пізно дізналися про слухання, адже оголошення на під’їздах з’явилися лише напередодні.

Люди вислухали інформацію керівника профільного департаменту Григорія Пурдика, та зазначили, що збори були неофіційними, і за тиждень призначать нові.

Представник міськради запропонував жителям два варіанти реконструкції фасаду. Один передбачає «доплату» вінничан за засклені балкони.

«Перший варіант. Робимо все за бюджетні кошти, а ви розбираєте балкони, бо немає сенсу вклади гроші у фасад і залишати їх. Проектом передбачається повна заміна покрівлі на метало черепицю, утеплення фасаду з обох сторін мінераловатними плитами. Цокольний поверх – струдірованим пінопластом. Проектом також передбачена заміна вікон на сходових клітинах на металопластикові і ремонт всіх ганочків. Але концепція передбачає, що балкони повинні бути відкритими.

Другий варіант. В середньому балкон коштує 23-24 тисячі гривень. Ви вступаєте в дольову участь в ремонті фасаду. Вносите по 8 тисяч гривень - це третя частина від вартості балкону. Ми за бюджетні кошти розбираємо ці балкони і робимо всі в одному стилі – засклені», - сказав Григорій Пурдик.

Варіант із закритими балконами людям сподобався більше, але проблематичним стало питання грошей. Вінничани запевняють, що у будинку живе багато пенсіонерів, дехто має по 2 балкони у квартирі, і така сума буде для них не підйомною.

Оскільки кворуму на громадських слуханнях не було, то громада погодилася зібрати ще раз. Дату визначать жителі будинку на Соборній, 101.

«Якщо ви відмовляєтеся від цієї пропозиції, то ми переходимо автоматично на другий будинок», - наголосив Григорій Пурдик.

 

 

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: будівництво 
Матеріали по темі